|
کدخبر: 321933

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | رمزارز ریپل

تنور ریپل روشن شد / منتظر افزایش قیمت باشید!

افزایش نرخ توکن‌سوزی، همزمان با افزایش قابل‌توجه قیمت این ارز دیجیتال محبوب صورت گرفته است. قیمت ریپل، تنها طی هفته جاری، بیش از ۱۸ درصد افزایش یافته است.

اقتصاد تنور ریپل روشن شد / منتظر افزایش قیمت باشید!

اخیرا نرخ توکن‌سوزی توکن‌های ریپل (XRP) به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده که از اواسط ژانویه مشاهده نشده بود.

بر اساس آخرین داده‌های پلتفرم ایکس‌آر‌پی اسکن (XRP Scan)، روز گذشته ۶۷۲۱.۹۲ توکن XRP سوزانده شده که نسبت به روز قبل از آن ۱۰۴ درصد افزایش داشته است.

افزایش نرخ توکن‌سوزی، همزمان با افزایش قابل‌توجه قیمت این ارز دیجیتال محبوب صورت گرفته است. قیمت ریپل، تنها طی هفته جاری، بیش از ۱۸ درصد افزایش یافته است.

علی‌رغم یک اصلاح کوتاه‌مدت، خریداران دوباره دست به کار شده و قیمت را به ۰.۶۳۵ دلار افزایش دادند. افزایش نرخ توکن‌سوزی ریپل تصادفی نیست و نتیجه مستقیم اقداماتی است که برای محافظت از بلاکچین XRP Ledger در برابر حملات هرزنامه (spam) و منع سرویس (denial-of-service) انجام شده است.

هر تراکنش در این شبکه کارمزد کمی را در قالب XRP به کاربر متحمل می‌کند. این مکانیزم برای جلوگیری از نفوذ عوامل مخرب به سیستم طراحی شده است.

در پی افزایش قیمت‌ها و مثبت شدن احساسات بازار، سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به بازار وارد می‌شوند و حجم و کارمزد معاملات را افزایش می‌دهند. در این میان، با افزایش فعالیت در شبکه، کارمزد تراکنش‌ها نیز افزایش می‌یابد که باعث می‌شود ایجاد اختلال عمدی یا سهوی در شبکه بسیار گران تمام شود.

انتظار می‌رود که افزایش توکن‌سوزی XRP موجب افزایش تقاضا برای این ارز دیجیتال و در نتیجه، رشد بیشتر قیمت آن شود.

ریپل چیست؟

ریپل لبز (Ripple Labs) یک شرکت بزرگ واقع در سانفرانسیسکو آمریکاست که شبکه ریپل و ارز دیجیتال XRP را توسعه داد و پشتیبانی می‌‌کند. برخلاف سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم، هدف ریپل این نبود که بانک‌ها را از بین ببرد، بلکه این بود که خدمات بانک‌ها را بهتر کند و انتقال بین‌المللی پول را سریع‌تر، ارزان‌تر و غیرمتمرکز‌تر کند. در حقیقت ریپل قصد داشت به نسخه غیرمتمرکز شبکه‌ای مانند سوییفت (SWIFT) تبدیل شود.

ریپل چند محصول گوناگون برای بانک‌ها و مؤسسات مالی طراحی کرده است که فقط یکی از آن‌ها با ارز دیجیتال XRP کار می‌کند. بنابراین، شما وقتی XRP می‌خرید، روی یکی از محصولات شرکت ریپل سرمایه‌گذاری کرده‌اید، نه خود آن.

وقتی مردم نام ریپل را می‌شنوند، بلافاصله فکرشان به‌سمت ارز دیجیتال آن یعنی XRP می‌رود. اما اولین نکته اساسی که باید بدانید این است که ریپل با XRP کمی فرق دارد. در واقع ریپل با سایر ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین یا اتریوم هم تفاوت‌های زیادی دارد.

وقتی ارز دیجیتال اتریوم (ETH) می‌خرید، به این معنی است که روی شبکه اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنید. وقتی ارز دیجیتال (BTC) می‌خرید یعنی روی شبکه بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید؛ اما وقتی ارز دیجیتال XRP می‌خرید الزاماً روی ریپل سرمایه‌گذاری نکرده‌اید.

البته در بین جامعه ارزهای دیجیتال وقتی نام ریپل به میان می‌آید، منظور همان ارز دیجیتال XRP است؛ اما لازم است بدانیم که این دو مفهوم در حقیقت با یکدیگر متفاوت هستند.

ریپل می‌خواهد یک شبکه پرداخت و ارتباطی امن و غیرمتمرکز را برای مؤسسات مالی سراسر جهان فراهم کند. می‌توان گفت که هدف ریپل کاملاً در تضاد با بیت کوین است.

در حالی که بیت کوین با هدف تراکنش‌های همتابه‌همتا و حذف واسطه‌‌ها و بانک‌ها روی کار آمده است، رپیل عقیده دارد که بانک‌ها به‌خودی‌خود بد نیستند و فقط نحوه انجام کار آن‌هاست که باعث ایجاد مشکلات پرداختی و انتقال پول می‌شود.

ریپل قصد دارد تا با عرضه محصولات بانکی غیرمتمرکز، مشکل تبادلات بین‌المللی پول در جهان را برای همیشه حل کند. سالانه بیش از ۱۵۵ تریلیون دلار پول به‌صورت برون‌مرزی در سراسر جهان جا‌به‌جا می‌شود.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها