|
کدخبر: 321764

قیمت مسکن / بازار مسکن / قیمت خانه

این آپارتمان‌ را با ۲ میلیارد بخرید + جدول

در این گزارش به بررسی قیمت خانه در مناطق تهران پرداختیم.

اقتصاد این آپارتمان‌ را با ۲ میلیارد بخرید + جدول

قیمت مسکن به‌ویژه در کلانشهرهایی مانند تهران سر به فلک کشیده و مردم دیگر توانی برای خرید خانه‌ ندارند.

معدود افرادی که در بازار باقی مانده‌اند، عموما قدرت خرید آپارتمان‌هایی با قیمت بالا را ندارند و به‌دنبال یافتن واحدهایی بین دو تا سه میلیارد تومان هستند. اما با این بودجه در کدام مناطق تهران می‌توان خانه‌ خرید؟

گزارش مرکز آمار ایران از تحولات بازار مسکن در دی‌ماه ۱۴۰۲ نشان می‌دهد، متوسط قیمت خانه تهران به ۸۰ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت مسکن از ابتدای تابستان امسال تحت تاثیر سیاست‌های انقباضی دولت و کاهش قدرت خرید مردم در برخی مواقع، روندی کاهشی پشت سر گذاشته و در برخی مقاطع دیگر افزایش اندکی را تجربه کرده است.

با این حال، افزایش قیمت تا خردادماه امسال تا آنجا پیش رفته بود که حتی با وجود کاهش نسبی ماه‌های بعد، مردم همچنان توانی برای خرید خانه، به‌ویژه خانه‌های بالاتر از سه میلیارد تومان را ندارند.

اما متقاضیان خرید مسکن در تهران، در کدام مناطق می‌توانند خانه‌هایی با قیمت بین دو تا سه میلیارد تومان بخرند؟

آپارتمان‌های بین ۲ تا ۳ میلیارد تومان در تهران

بررسی آگهی‌های آپارتمان در مناطق مختلف تهران نشان می‌دهد، خانه‌هاییبا قیمت دو تا سه میلیارد تومان، غالبا متراژی بین ۴۰ تا ۵۵ متر دارند. همچنین این واحدها بیشتر در محدوده شرق، جنوب غربی و جنوب تهران واقع شده‌اند.

برای مثال، آپارتمانی ۴۴ متری در محدوده آذری حدود دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است؛ ساخت این آپارتمان به سال ۱۳۸۲ بازمی‌گردد.

همچنین مالک آپارتمانی که در سال ۱۳۹۲ ساخته و متراژی ۵۴ متری دارد، واحد خود را دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است.

بودجه بالاتر از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شانس خرید واحدی با متراژ بیشتر را بالا می‌برد. آپارتمانی پنج ساله در محله تهرانسر با قیمت دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، متراژی برابر با ۶۹ متر دارد.

همچنین آپارتمانی دیگر با متراژ ۵۹ متر، قیمتی معادل دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دارد؛ این آپارتمان سال ۱۳۸۶ ساخته شده و در خاوران واقع شده است.

نرخ-خانه

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها