|
کدخبر: 321424

بازار خودرو / قیمت خودرو / فروش خودرو

قیمت نهایی این خودرو جذاب اعلام شد / متقاضیان پیش فروش این خودرو را ازدست ندهند

در آخرین ماه از سال جاری، موتور پیکاپ کلوت توسط مکث موتور در دسترس متقاضیان قرار گرفت. شرکت‌های خودروساز نیز با استفاده از طرح فروش جدیدترین خود، با همکاری مکث موتور، به فعالیت خود ادامه دادند.

اقتصاد قیمت نهایی این خودرو جذاب اعلام شد / متقاضیان پیش فروش این خودرو را ازدست ندهند

در این طرح فروش خود، این شرکت خودروساز خصوصی پیکاپ کلوت را با سیستم گیربکس اتوماتیک برای متقاضیان قرار داد.

کلوت جز معدود پیکاپ‌های بازار خودرو است که در دو نسخه هم با گیربکس دستی و هم با گیربکس اتوماتیک روانه بازار خودرو شده است.

مکث موتوری‌ها در این طرح فروش فوق العاده خود اعلام کرده‌اند که کلوت را با گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به متقاضیان عرضه می‌کنند.

این پیکاپ در جدیدترین طرح فروش مکث موتور با نرخ یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. بررسی نرخ کلوت اتوماتیک در نیمه اول بهمن امسال نشان می‌دهد این خودرو با نرخ یک میلیارد و ۸۷۳ میلیون تومان در تیررس خریداران قرار داشت.

بنابراین مکث موتور در دور جدید عرضه کلوت اتوماتیک این خودرو را ۷۷ میلیون تومان گران تر برای متقاضیان فاکتور می‌کند.

به نظر می‌رسد دلیل این مسئله را باید در افزایش نرخ ارز پرداختی به خودروسازان خصوصی جست و جو کرد.

مشابه همین اتفاق برای دیگر خودروساز خصوصی یعنی خودروسازی بهمن نیز افتاد. بهمن موتوری‌ها دیگنیتی و فیدلیتی را با قیمت‌های جدید برای متقاضیان فاکتور کردند.

البته این اتفاق با واکنش خریداران مواجه شد اما بعد از بررسی‌ها مشخص شد که مدیران بهمن موتور پیش از افزایش نرخ با مدیران صمت و همچنین شورای رقابت برای کسب مجوز وارد مذاکره شده و مجوزهای لازم را اخذ کرده سپس نسبت به افزایش نرخ خودروهای حاضر در سبد محصولاتی خود اقدام کردند.

مدیران مکث موتور در این طرح فروش فوق العاده کل مبلغ خودرو را یکجا از متقاضیان دریافت نمی‌کنند. بررسی اطلاعات منتشر شده در اطلاعیه فروش کلوت نشان می‌دهد این خودرو با پیش پرداخت ۹۰۰ میلیون تومانی عرضه می‌شود و الباقی نرخ خودرو یعنی مبلغ یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومانی همزمان با ارسال دعوات نامه تحویل خودرو از مشتریان اخذ می‌شود.

به عبارت دیگر می‌توان گفت این یک طرح پیش فروش خودرو است که با نرخ قطعی در دسترس مشتاقان کلوت قرار می‌گیرد.

البته این خودرو تنها با دو رنگ سفید و مشکی واگذار می‌شود. با توجه به تنوع رنگ پیکاپ‌های موجود در بازار به نظر می‌رسد مدیران کلوت در عرضه این پیکاپ خود خِسَت به خرج داده‌اند.

بازه زمانی تحویل پیکاپ کلوت ۹۰ روز کاری بعد ار تکمیل فرآیند ثبت نام و واریز مبلغ پیش پرداخت انجام می‌شود.

مدیران این خودروساز خصوصی تعهد داده‌اند چنانچه در موعد وعده داده شده خودرو را تحویل ندهند سالیانه مبلغ ۱۲ درصد از نرخ خودرو را محاسبه و به حساب خریداران واریز می‌کنند.

متقاضیان توجه کنند واریز مبلغ پیش پرداخت باید از درگاه اینترنتی انجام شود.

مشخص نیست این طرح فروش همانند طرح‌های پیشین با محدودیت هایی مانند پلاک فعال، تحویل گرفتن خودرو از شرکت‌های خودروساز ظرف ۴۸ ماه گذشته، روبه‌رو است یا خیر؟

متقاضیان از هشت اسفند ۱۴۰۲ (امروز) تا زمان تکمیل ظرفیت می‌توانند نسبت به خریداری پیکاپ کلوت اقدام کنند.

 

منبع: اکو ایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها