|
کدخبر: 321307

واتساپ/گوشی موبایل/اینترنت

واتس اپ آپدیت جدید خواهد داد/ده قدم عقب تر از همیشه

در حال حاضر، واتساپ فقط از استیکرهای متحرک با فرمت WebP پشتیبانی می‌کند. این استیکرها در اندازه کوچک، کیفیت مناسبی دارند، اما در سایز بزرگتر، ممکن است کیفیت آنها کاهش یابد و پیکسلی شوند. این مشکل می‌تواند برای برخی کاربران وجود داشته باشد.

اقتصاد واتس اپ آپدیت جدید خواهد داد/ده قدم عقب تر از همیشه

ممکن است شما نیز با این مشکل روبرو شده باشید که با افزایش اندازه استیکر در واتساپ، کیفیت آن کاهش یابد یا استیکر شما پیکسلی شود. این موضوع معمولاً به دلیل تغییر در اندازه و فرمت استیکر باشد، زیرا واتساپ به صورت خودکار تلاش می‌کند تا حجم فایل استیکر را کاهش دهد و برای انتقال سریع‌تر آن، فشرده‌سازی می‌کند.

برای جلوگیری از کاهش کیفیت استیکر در واتساپ، می‌توانید از نسخه‌های با کیفیت تر و بزرگتر استیکر استفاده کنید ولی باید توجه داشته باشید که حجم فایل استیکر در واتساپ محدود است و فایل‌های بزرگتر ممکن است قابل ارسال نباشند یا طول زمان بارگذاری و ارسال آنها افزایش یابد.

در نهایت، برای حفظ کیفیت استیکرها در واتساپ، می‌توانید از فرمت‌ها و رزولوشن‌هایی استفاده کنید که با نیازهای واتساپ سازگار باشند و در همان زمان، کیفیت قابل قبولی در اندازه بزرگتر را حفظ کنند.

به عبارت دیگر، استیکرهای متحرک در فرمت WebP در نمایشگرهای کوچک واضح و باکیفیت هستند، اما روی صفحه‌های بزرگ پیکسلی نمایان می‌شوند. از این رو، واتساپ قصد دارد این مشکل را برطرف کند.

براساس گزارش جدید WABetaInfo، آخرین نسخه بتای واتساپ برای اندروید (نسخه 2.24.5.10) با قابلیت پشتیبانی از استیکرهای متحرک به فرمت Lottie ارائه شده که یک فرمت vector است اما فرمت فایل WebP رستر است.

فرمت Lottie با حجم پایین، کیفیت بسیار بالایی ارائه می‌کند و در نتیجه جدا از اندازه، محتوای این فرمت کیفیت خوبی دارند. اگر واتساپ از این فرمت فایل برای استیکرهای متحرکش پشتیبانی کند، دیگر استیکرها در نمایشگرهای بزرگ تار و پیکسلی نمایش داده نمی‌شوند.

همچنین طبق گزارش WABetaInfo، استیکرهای متحرک با فرمت فایل Lottie نسبت به استیکرهای فرمت WebP حرکات روان‌تر، رنگ‌های جذابتر و جزئیات پیچیده‌تر را ارائه می‌دهند. با وجود تمام این‌ها، استیکرهای با فرمت فایل Lottie حتی می‌توانند حجم کمتری نسبت به استیکرهای فرمت WebP داشته باشند!

تا اینجای کار به مزایای این فرمت فایل اشاره کردیم اما یک مشکل هم وجود دارد؛ احتمالا سازندگان استیکر برای ایجاد استیکرها در فرمت فایل Lottie نسبت به ایجاد آن‌ها در فرمت فایل WebP، نیاز به کار بیشتری داشته باشند.

در حال حاضر، هیچ اطلاعاتی درباره زمانی که WhatsApp این ویژگی را در نسخه پایدار برنامه قرار می‌دهد وجود ندارد. انتظار می‌رود این ویژگی ابتدا بر روی وب، iOS، ویندوز، مک و سایر پلتفرم‌ها تست شود و سپس عرضه شود. این پروسه حداقل چند ماه زمان می‌برد.

استیکرها در واتساپ ابزاری است که به کاربران این اپلیکیشن اجازه می‌دهد تا از تصاویر و تصاویر متحرک کوچکی در گفتگوهای خود استفاده کنند. استیکرها می‌توانند از طریق بسته‌های استیکری که از طریق فروشگاه واتساپ در دسترس قرار دارند، دریافت شوند یا کاربران می‌توانند استیکرهای شخصی خود را ایجاد و استفاده کنند.

با استفاده از استیکرها، کاربران می‌توانند احساسات، وضعیت‌ها، پاسخ‌های سریع و عبارت‌های خاص را در گفتگوهای خود بیان کنند. استیکرهای واتساپ معمولاً در فرمت WebP بوده و می‌توانند تصاویر ثابت یا متحرکی باشند.

برای استفاده از استیکرها در واتساپ، کاربران باید بسته استیکر را دریافت و نصب کنند. سپس می‌توانند در هنگام گفتگو از نوار پیام استیکرهای خود را انتخاب کنند و به گفتگو اضافه کنند.

منبع: تکنولوژی

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها