|
کدخبر: 320737

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت ارز دیجیتال

تحلیل بازار ارزهای دیجیتال / رمزارزهای برتر کدامند؟

بر اساس داده‌های منتشر شده از سایت کوین مارکت کپ، ارز دیجیتال گراف (GRT)، در جایگاه پرسودترین ارز ۲۴ ساعت اخیر قرار دارد.

اقتصاد تحلیل بازار ارزهای دیجیتال / رمزارزهای برتر کدامند؟

بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته، برخلاف دیروز یک روند صعودی را ثبت کرده و مجدد به رنگ سبز درآمده است.

ارزش کلی بازار کریپتو امروز ۲.۰۵۱ تریلیون دلار بوده و بیت کوین ۴۹.۶۱ درصد از ارزش بازار تشکیل می‌دهد. برترین ارز دیجیتال بازار در حال حاضر با رشد قیمتی ۰.۳۶ درصدی در محدوده ۵۱ هزار دلار خرید و فروش می‌شود.

اتریوم نیز امروز، ۱.۴۳ درصد افزایش قیمت داشته و اکنون در محدوده ۲۸۱۱ دلار معامله می‌شود.

بر اساس داده‌های منتشر شده از سایت کوین مارکت کپ، ارز دیجیتال گراف (GRT)، در جایگاه پرسودترین ارز ۲۴ ساعت اخیر قرار دارد.

ارز دیجیتال Graph با رشد قیمتی ۱۵.۰۴ درصدی، در صدر برترین‌های بازار قرار دارد و پس از آن، نام رمزارزهای اینجکتیو (INJ) با ۱۱.۵۹ درصد افزایش قیمت و بیم (BEAM) با ۱۰.۹۲ درصد سود در ۲۴ ساعت اخیر، به چشم می‌خورد.

در مقابل، با نگاهی به لیست پرضررترین ارزهای ۲۴ ساعت اخیر بازار، مشاهده می‌کنیم که ارز دیجیتال سیا کوین (SC) با ۴.۲۰ درصد ریزش قیمت، رکوردار پرضررترین‌های ۲۴ ساعت اخیر است.

پس از Siacoin نیز، ارزهای دیجیتال کاسپا (KAS) با ۲.۰۲ درصد ریزش و استکس (STX) با ۱.۷۸ درصد افت قیمت، به ترتیب دومین و سومین رمزارزهای پرضرر بازار هستند.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال (Cryptocurrency)، پول الکترونیک یا دیجیتالی است که با الگوریتم‌های رمزنگاری‌ ساخته شده و بین کاربران تحت عنوان رمز ارز برای انتقال سرمایه بدون مرز مبادله می‌شود. رمزنگاری باعث ایجاد تمایز بین ارز دیجیتال با پول فیات شده و از جعل پول جلوگیری می‌کند.

ایده شکل‌گیری ارزهای دیجیتال و بازار کریپتوکارنسی از دو مشکل بزرگ «اعتماد به شخص ثالث» و «دوبار خرج کردن» ریشه می‌گیرد. هنگامی که شما از بانک‌ها برای انتقال پول و نگهداری آن استفاده می‌کنید، در واقع به آن بانک اعتماد کرده‌اید. حتی اگر کلی‌تر به ماجرا نگاه کنید، اعتماد برای پیش بردن بسیاری از کارهایتان ضروری است.

مشکل دوبار خرج کردن در سیستم‌های مالی که توسط سرورهای مرکزی با بررسی موجودی‌ها حل شده بود، جلوی افراد را از خرج کردن دوباره‌ی مقدار مشخصی پول می‌گرفت. این راهکار به صورت غیرمتمرکز در بیت کوین ارائه شد و تمامی افراد با بررسی تاریخچه تراکنش‌ها می‌توانستند از تقلب کردن سایرین جلوگیری کنند.

از دید بسیاری بیت کوین اولین ارز دیجیتال حقیقی یا رمز ارزی است که ایده آن سال ۲۰۰۸ در وایت‌پیپر بیت کوین منتشر و اولین سکه‌های آن در سال ۲۰۰۹ استخراج شد؛ هرچند پیش از بیت کوین نیز تلاش‌های زیادی برای ساخت یک ارز دیجیتال صورت گرفته بود.

بیت کوین به عنوان اولین پول الکترونیکی عرضه شد که توانسته بود مسئله اعتماد و دوبار خرج کردن را حل کند. دیگر نیاز نبود افراد برای انتقال و نگهداری پول به شخص، سازمان، گروه و یا بانکی اعتماد کنند.

مسئله اعتماد نیز نه تنها در انتقالات پولی، بلکه در بسیاری از امور دیگر برای انسان‌ها به یک دردسر بزرگ تبدیل شده بود. برای همین سیستم عاری از اعتمادی که بیت کوین ارائه داده بود، در سایر فعالیت‌های انسانی نیز به کار گرفته شد.

رفته رفته ارزهای دیجیتال برای حل دغدغه‌های متفاوتی به وجود آمدند. به عنوان نمونه اتریوم خود را بستری برای توسعه برنامه‌های مختلف و اجرای قراردادهای هوشمند معرفی کرد و ریپل با نگاه خوشبینانه‌ نسبت به بانک‌ها، بر روی تجدید ساختار ارتباطات بین بانکی و ارائه سیستم پرداختی پرسرعت و کم‌هزینه متمرکز شد.

امروزه توکن‌های بسیاری بر روی بستر ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، ایاس و ترون ساخته شده‌اند که از قدرت بلاک چین‌های اصلی برای اجرای تراکنش‌هایشان بهره می‌گیرند.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها