|
کدخبر: 320573

یارانه نقدی / واریز یارانه / یارانه معیشتی

واریز یارانه تشویقی / حساب خانوارها در این زمان شارژ می شود

مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک با عنوان «طرح فجرانه» از ۱۷ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه دارد.

اقتصاد واریز یارانه تشویقی / حساب خانوارها در این زمان شارژ می شود

سیدرضا یحیوی، مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره مرحله جدید طرح کالا برگ الکترونیک که در قالب طرح فجرانه از هفته گذشته در حال اجراست،  گفت: "شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان از یارانه" حذف شده و اعتبار تشویقی از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

 او در ادامه تاکید کرد: سبد ۱۱ قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد.

مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک با عنوان «طرح فجرانه» از ۱۷ بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه دارد.

مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت کار در توضیحات بیشتر تصریح کرد: به عبارتی قیمت روز سبد مشتمل بر ١١ قلم که حجم، وزن و کالای مشخصی دارد، ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوارهای دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته باید قیمت سال ۱۴۰۱ آن را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز (به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان) از محل اعتبار جدید دولت تأمین خواهد شد. به بیانی دیگر، افراد با دهک درآمدی یک تا ۳ به جای دریافت ۴۰۰ هزارتومان یارانه، ۶۲۰ هزارتومان و افراد با دهک درآمدی چهار تا هفت، به جای دریافت ۳۰۰ هزارتومان، ۵۲۰ هزارتومان یارانه دریافت می‌کنند.

یحیوی با بیان اینکه کارت‌های سرپرستان خانوار بین ۱۸ تا ۲۰ام هر ماه شارژ می‌شود، ادامه داد: با گذشت یک هفته از زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیک، برخی افراد تصور می‌کنند طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک تنها در دهه فجر اجرا می‌شود؛ این در حالیست که طرح فجرانه فعلا به مدت سه ماه بوده که اجرای آن، از ۱۸ بهمن‌ماه شروع شده و تا ۱۸ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد تصور می‌کنند که باید اعتبار یارانه‌ای خود را طی یک مرحله و به یکباره خرید کنند؛ این درحالیست که نیازی نیست افراد یکجا اعتبار خود را خرید کنند، بلکه می‌توانند طی یک ماه و به مرور، با مراجعه به فروشگاه‌های متصل به طرح خریدشان را انجام دهند.

مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات سبد ۱۱ قلمی غذایی برای حمایت از خانوارهای مشمول در طرح کالابرگ الکترونیک را تشریح کرد.

مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در مرحله جدید کالابرگ، هر کالا دارای اعتبار مشخصی است، گفت: هر کدام از اقلام تعریف شده در سبد غذایی اعتبار تشویقی مشخصی دارند که در صورت خرید تنها اعتبار تشویقی آن قلم به فرد تعلق می‌گیرد. به طور مثال یک خانوار می‌تواند هر نوع مرغ، حتی مرغ‌های بسته‌بندی تکه‌شده خریداری کند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. حتی افراد می‌توانند به جای خرید گوشت یخ زده که در سبد غذایی ۱۱ قلمی تعریف شده، گوشت گرم خریداری کنند، اما باید به این نکته توجه داشته باشند که دولت قیمت مبنای گوشت یخ زده در سال ۱۴۰۱ را در نظر گرفته و مابه التفاوت قیمت گوشت یخی و گوشت گرم را باید خودشان پرداخت کنند.

وی در خصوص میزان استقبال مردم از طرح فجرانه کالابرگ به تفکیک دهک‌های درآمدی، گفت: ۶۵ درصد خریدهای کالابرگی توسط دهک‌های درآمدی یک تا سه که پایین‌ترین دهک‌های جامعه است صورت گرفته.

منبع: تسنیم
 • حامد ارسالی در

  دو روز دادند الان دو روز است سامانه قطع شده است و توزیع متوقف شده و معلوم نیست ا بن مرحله اول تا چه موقع اعتباردارد .هرکس چیزی میگویید . این سرم را وصل کنید خودم ان را به صندوق برسانیم

 • امیر بهرامی ارسالی در

  کمک خرج ماشد خدایاشکر

 • مهدی ارسالی در

  برید ببینید سر صف یارانه تشویقی 220 تومن ی مردم چه جور با هم دعوا دارن فیلم بگیری دو نگاه کنید توی سرما وبارون ملت اسیر صف شدن.این زجرانه هست تا فجرانه.یا سامانه قطع شده یا هزار جا باید بری تا یجا اون هم با دعوا نوبتت بشه.این لیاقت ملت ایرا ن نیست.

 • علی ارسالی در

  عابرو مو بردین دیگه برا هیچکی عصاب نزاشت ین با این دویست تمن

 • شمس ارسالی در

  من ماه گذشته دهک ۷ بودم ، الان دهک ۸ شدم و کالابرگ من و خانواده ام قطع شده . امر وز هم که یارانه واریز شده از نفری ۳۰۰ هز ار به نفری ۲۱۸هزار کاهش پیدا کرده.... مع لوم هست مسئولین چیکار میکنن؟ مگه من کارم ند بخش خصوصی چه اتفاقی در درآمدم افتاده این یک ماهه؟؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها