|
کدخبر: 318129

یارانه نقدی / واریز یارانه / بانک مرکزی

سوپرایز دولت در روز پدر / وام یا هدیه نقدی؟

نحوه ثبت نام اینترنتی وام با کارت یارانه به این صورت است که شما به سامانه بانک مورد نظر خود یا سایت refahi.ir (http://refahi.ir/) مراجعه کنید و در آن جا باید اطلاعات لازم را جهت ثبت نام اینترنتی وام با کارت یارانه دریافت کنید.

اقتصاد سوپرایز دولت در روز پدر / وام یا هدیه نقدی؟

دولت رییسی امسال، همزمان با روز مادر، از طرح یسنا رونمایی کرد. بر اساس این طرح، حساب مادران باردار و شیرده با مبلغ ۴۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان شارژ شد. با نزدیک شدن به روز پدر، برخی منابع خبری از ارائه وام با ضمانت یارانه خبر دادند. اما آیا این خبر صحت دارد؟ در ادامه، به این موضوع پرداخته و درباره وام یارانه توضیح خواهیم داد.

خبرنگار شکیبا بقال زاده: وام یارانه از جمله وام هایی است که بانک ها به افرادی که مشمول دریافت یارانه هستند، پرداخت می کند. از این رو تمام یارانه بگیران می توانند جهت ثبت نام اینترنتی وام با کارت یارانه اقدام کنند. وام یارانه نیاز به ضامن ندارد و شما می توانید با یارانه نقدی سرپرست خانوار این وام را دریافت کنید، این وام ها توسط بانک مرکزی مورد تایید قرار گرفته است ثبت نام اینترنتی وام یارانه انواع مختلفی دارد از جمله وام ۵ میلیونی یارانه، وام قرض الحسنه ۲۰۰ میلیونی، وام ۱۰ میلیونی یارانه و… که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

معمولا وام هایی که تا حالا تحت عنوان وام یارانه پرداخت شده است نیاز به هیچگونه انعقاد قراردادی با بانک نداشتند. تنها کافی بود متقاضیان کد ملی خود را با شماره تلفن همراه اصلی خود به سرشماره ای که متعلق به وزارت رفاه ۶۳۶۹ بود پیامک کنند. سرپرستان بعد از ارسال کد ملی به سرشماره مذکور، پیامکی را با عنوان عملیات با موفقیت انجام شد دریافت می کردند.

بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی همه ی بانک ها می توانند برای مشتریان خود وام یارانه در نظر بگیرند. هر کدام از بانک ها با توجه به شرایط و تسهیلاتی که در اختیار دارند برای مشتریان خود و کسانی که حساب بانکی دارند وام یارانه ارائه می دهند. از این رو برای اطلاع از نحوه دریافت وام با کارت یارانه به بانک خود مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

نحوه ثبت نام اینترنتی وام با کارت یارانه به این صورت است که شما به سامانه بانک مورد نظر خود یا سایت refahi.ir (http://refahi.ir/) مراجعه کنید و در آن جا باید اطلاعات لازم را جهت ثبت نام اینترنتی وام با کارت یارانه دریافت کنید.

هدیه دولت رییسی برای روز پدر؟

در حال حاضر وامی جدید برای پرداخت به یارانه بگیران در نظر نگرفته شده است، در دفعات پیشین واریز وام یارانه، شرایط به این صورت بود که اقساط وام یارانه از مبلغ یارانه متقاضیان برداشت می شد و نیازی به انعقاد قرارداد وام با سیستم بانکی نبود. وام یارانه پرداخت شده به مشمولان با نرخ ۱۲ درصد به افراد پرداخت شد که ۸ درصد آن را دولت به بانک پرداخت کرد. با توجه به اینکه در حال حاضر هیچگونه وامی تحت عنوان وام یارانه برای پرداخت به حساب یارانه بگیران از سوی دولت در نظر گرفته نشده است لذا هیچگونه اطلاعاتی در خصوص شرایط دریافت وام یارانه وجود ندارد. به محض اینکه اطلاعاتی راجب پرداخت وام یارانه به مشمولان از سوی دولت اعلام شد در همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: فردانیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها