|

بخوانید :

کدخبر: 284162

طلا و سکه به این شرط ارزان می شود

رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: اگر نرخ ارز کنترل شود، با توجه به این‌که تقاضا برای طلا و سکه در بازار نیست، به ثبات بازار و حتی کاهش قیمت‌ها می‌رسیم.

اقتصاد طلا و سکه به این شرط ارزان می شود

طلا و سکه دوباره به مسیر قبلی خود بازگشتند و در مدار صعودی قرار گرفتند. قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار دیروز در یک رفت و برگشت کانالی قرار گرفت، به طوری که در ابتدای روز وارد کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شد، اما در میانه روز دوباره به کانال قبلی بازگشت. با این حال، گزارش‌ها از روند افزایشی قیمت طلا حکایت دارد.

سکه نیز دیروز یک کانال بالا رفت و در محدوده قیمتی ۲۱ میلیون تومان قرار گرفت.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که هر قطعه سکه امامی در بازار ۲۱ میلیون و ۲۱۸ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۸۹۹ هزار تومان قیمت پیدا کرد.

در این شرایط، این سوال در حال حاضر مطرح است که‌ قیمت‌ها همچنان در مسیر صعودی حرکت خواهد کرد یا دوباره وارد فاز نزولی خواهد شد. در همین رابطه، نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین گفت: پیش‌بینی بازار یک مفدار سخت است و نمی‌توانیم بگوییم که تا پایان سال یا سال آینده بازار طلا و سکه به چه سمتی می‌رود.

وی افزود: به‌هرحال هر روز ما ممکن است با یک نوساناتی روبه‌رو شویم؛ چه در سطح دنیا و بازارهای جهانی و چه در سطح داخلی. بر این اساس، پیش‌بینی بازار یک مقداری مشکل است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: به اعتقاد من باید بگذاریم با شرایط آن لحظه و واقعیت بازار صحبت کنیم. اما می‌توانم بگویم اگر نرخ ارز کنترل شود، با توجه به این‌که تقاضا برای طلا و سکه در بازار نیست، به ثبات بازار و حتی کاهش قیمت‌ها می‌رسیم.

بذرافشان متذکر شد: در کل باید ببینیم شرایط اونس جهانی طلا، بازارهای داخلی و مدیربت و سیاست‌های بانک مرکزی چگونه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی اگر به بازار ورود کند و کنترل و ثبات قیمت ارز بیشتر شود، این می‌تواند نقش مهمی در ثبات ‌و حتی کاهش قیمت طلا و سکه داشته باشد.

 

منبع: خبر آنلاین
  • حاج علی محمد آیین ارسالی در

    چطور هست که وقتی ایران یعنی دولت و بانک مرکزی شروع به اقدام مثبت میکند یک دفعه اونس طلا بالا می رود ...احتمالا دست کشور عربی که نمی. خواهند ایران ثبات اقتصادی داشته باشد تو کار هست ...بررسی کنید و به اطلاع مردم برسانید

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...