|

بخوانید :

کدخبر: 222219

قیمت سکه بر مدار ریزش

قیمت سکه امروز (پنجشنبه، ۱۱ آذرماه) در بازار تهران با ۲۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید.

اقتصاد قیمت سکه بر مدار ریزش

در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز، ارزش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۲۰ هزار تومانی نرخ نسبت به روز گذشته به رقم ۱۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر به نرخ ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع سکه سه‌میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نرخ خورد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان رسید و نرخ هر مثقال طلا نیز پنج‌میلیون و ۴۶۲ هزار تومان شد.

همچنین نرخ اُنس جهانی طلا در مقایسه با روز گذشته هفت دلار کاهش داشت و به بهای یک‌هزار و ۷۷۴ دلار و ۴۷ سنت ارزش‌گذاری شد.

به گزارش ایرنا، مهم‌ترین عوامل موثر در رشد نرخ طلا و سکه، بالا رفتن نرخ دلار و انس جهانی است. امروز نرخ دلار در صرافی‌های بانکی در مقایسه با روز گذشته ۷۱۲ تومان افزایش داشت، همچنین انس جهانی طلا نیز هفت دلار کاهش یافت. براین اساس نرخ انواع سکه تحت تاثیر رشد اندک بهای دلار کاهش یافت.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...