|

بخوانید :

کدخبر: 211647

پیش بینی جدید از قیمت سکه (۵ آبان)

معامله گران بازار سکه در این ۲ روز بیشتر به روند قیمت دلار دقت خواهند کرد. یکی از عواملی که موجب شد قیمت سکه در روزهای اخیر رشد معناداری را نیز تجربه نکند، عدم توان دلار برای عبور از محدوده ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان بود.

اقتصاد پیش بینی جدید از قیمت سکه (۵ آبان)

در حالی که تا روز دوشنبه انتظارات افزایشی در بازار سکه قوی بود، روز سه شنبه بازیگران کاهشی قدرت بیشتری را به دست آوردند. به گفته فعالان، ریزش یکباره اونس طلا در بعدازظهر روز سه شنبه یکی از مهم ترین عواملی بود که زمینه احتیاط بیشتر معامله گران سکه را فراهم کرد.

قیمت طلای جهانی که با قدرت به بالای مرز هزار و ۸۰۰ دلاری رفته بود، سه شنبه عصر با فشار فروش شدیدی مواجه شد و در مقطعی تا محدوده هزار و ۷۸۰ دلار پایین رفت.

پس از این اتفاق،‌اونس طلا کمی اصلاح قیمت را تجربه کرد و خود را بالا کشید. با این حال، ریزش یکباره فلز زرد موجب می شود که بازیگران بازار داخلی حتی در صورت افزایش اونس، به سرعت در موقعیت خرید قرار نگیرند. در واقع از این پس زمانی سکه بازان به روند اونس طلا اطمینان خواهند کرد که حداقل دو روز شاهد ثبات قیمت آن، بالای سطوح مقاومتی باشند.

در چنین شرایطی می توان گفت که نوسانات اونس طلا در روزهای انتهایی هفته به احتمال زیاد تاثیر افزایشی یا کاهشی خاصی بر بازار نخواهد داشت.

 معامله گران در این ۲ روز بیشتر به روند قیمت دلار دقت خواهند کرد. یکی از عواملی که موجب شد فلز گران بهای داخلی در روزهای اخیر رشد معناداری را نیز تجربه نکند، عدم توان دلار برای عبور از محدوده ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان بود. با این حال، در صورتی که دلار بتواند خود را بالای سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان نگه دارد، سکه نیز به راحتی بالای محدوده حمایتی ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باقی خواهد ماند.

در این برخی از معامله گران باور دارند که قیمت سکه قبل از مذاکرات بروکسل یکبار دیگر به سوی حمایت ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی حرکت خواهد کرد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...