کدخبر: 107378

قیمت جهانی نفت در امروز (۹۹/۰۴/۱۰)

پس از انتشار آمارهای صنعتی ضعیف از اقتصاد ژاپن که موجب نگرانی تجار از مسیر ناهموار ترمیم تقاضا برای انرژی شده است قیمت نفت امروز (سه شنبه) شاهد کاهش بود.

اقتصاد قیمت جهانی نفت در امروز (۹۹/۰۴/۱۰)

قیمت هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا امروز با ۳۸ سنت معادل یک درصد کاهش به ۳۹ دلار و ۳۲ سنت رسید. روز دوشنبه قیمت نفت خام امریکا شاهد افزایش ۳ درصدی بود.

قیمت نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر هم امروز با ۳۲ سنت معادل ۰.۸ درصد افت به ۴۱ دلار و ۵۳ سنت رسید و عملا افزایش ۶۹ سنتی جلسه قبلی را خنثی کرد.

مایکل مک کارتی تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس در این باره، گفت: آمار تولیدات صنعتی ژاپن که امروز صبح منتشر شد موجب معکوس شدن روند بازار نفت نسبت به روز گذشته شد.

ژاپن اعلام کرده که میزان تولیدات صنعتی‌اش در ماه می‌نسبت به ماه پیش از آن ۸.۴ درصد افت داشته در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش ۵.۶ درصدی را می‌کشیدند.

خوش بینی‌های ایجاد شده در روز دوشنبه مبتنی بر رشد قابل توجه فروش خانه در امریکا بود که این تلقی را ایجاد کرده بود که تقاضای جهانی برای انرژی به صورت مداوم در حال افزایش است و اقتصادهای بزرگ پس از تعطیلی‌های گسترده در حال از سرگیری فعالیت‌های خود هستند. این در حالی است که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش نیز به کاهش تولید نفت خود ادامه می‌دهند.

بازارها در انتظار گرفتن سیگنال‌های بیشتری هستند که موید روند ترمیم تقاضا باشد. از جمله امروز قرار است آمارهای انستیتوی نفت امریکا در مورد میزان ذخایر نفت این کشور منتشر شود و روز چهارشنبه نیز آمارهای رسمی دولت امریکا در مورد ذخایر انرژی منتشر خواهد شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر