کدخبر: 80882

همتی: دارایی‌های خود را به دلار تبدیل نکنید!

رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست با روسای اتاق‌های مشترک ایران با کشورهای جهان درباره واکنش دلار به تنش‌های سیاسی هفته گذشته گفت: تمام اقدامات بانک مرکزی هدفمند بوده و تنش‌ها دیگر نمی‌تواند بازار ارز را با نوسان مواجه کند.

گسترش نیوز: روز گذشته عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست با روسای اتاق‌های مشترک ایران با کشورهای جهان درباره واکنش دلار به تنش‌های سیاسی هفته گذشته گفت: تمام اقدامات بانک مرکزی هدفمند بوده و تنش‌ها دیگر نمی‌تواند بازار ارز را با نوسان مواجه کند. اگر بانک مرکزی بخواهد به طوری جدی وارد عمل شود بازار دچار نوسان خاصی نخواهد شد.

 

وی در ادامه افزود: اگر کسی دارایی خود را برای کسب منفعت به دلار تبدیل کرده به طور حتمی متضرر شده و به کرار این را گفته‌ام؛ نشانه آن هم این است که درحال‌حاضر نرخ دلار نسبت به مدت مشابه سال گذشته تفاوت چندانی نداره و شاید حتی کمتر نیز باشد و به این ترتیب اگر فردی ارز نگه داشته متضرر شده است.

سخنان همتی درمورد ارزانی دلار نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حالی است که آمارها موضوع دیگری را نشان می‌دهد.

قیمت دلار طی ۱۰ روز اخیر (۱۴ تا ۲۳ دی ماه) در دامنه ۱۳۰۰۰ تا ۱۳۳۰۰ تومان بوده در حالی که نرخ دلار طی همین دوره در سال گذشته با اختلاف دو الی سه هزار تومانی در دامنه ۱۰۶۰۰ تا ۱۱۴۰۰ تومان قرار داشته است.

پیش از این بررسی واکنش نرخ دلار به سخنان رئیس کل بانک مرکزی نشان داده بود که با انتشار یادداشت‌های همتی در صفحه اینستاگرامش طی چهار ماه اخیر در حوزه بازار ارز و دلار معمولا روز بعد از انتشار این یادداشت‌ها، نرخ دلار افزایش داشته است.

از سوی دیگر پس از سخنان رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست با روسای اتاق‌های مشترک ایران با کشورهای جهان در روز گذشته، نرخ دلار در بازار امروز با کاهش اندک ۲۰ تومانی همراه بوده است.

jadvalaarzi46.jpg

منبع: تجارت‌نیوز

دیدگاه‌ها  

+8 #1 رضا 1398-10-24 21:25
جناب آقای همتی عزیز اگر میتونی دلار را برگردان به زمان احمدی نژاد،وگرنه ۲۰۰ تومان کاهش ‌که هنرنیست
نقل قول کردن
+5 #2 مچا 1398-10-25 08:41
دلار چه بخواهی چه نخواهی اگر با این وضعیت باشد به مرز بیست می رسد این بچه نادان هم می داند مگر فرجی حاصل شود شک نکنید این واقعیت جامعه کتابهای گذشته با عوض کردن ریسووزیر هم حل نخواهد شد برای اثبات گفته ها سال آینده همین موقع ببین نیت چه تغییراتی خواهد شد مگر فرجی حاصل شود که این هم پنجاه پنجاه می باشد
نقل قول کردن
0 #3 هیچکس 1398-10-25 18:50
سنگ پا جلوی شما لنگ میندازه. واقعا که. دیگه زدین به اون در آقایان مسئول زمانی که دلار هزار تومن بالا میره سکه پنچو رد میکنه تو صد تا سوراخ قائم میشید و صدایی ازتون در نمیاد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید