|
کدخبر: 121397

رشد سه درصدی تولید کنسانتره آهن

بررسی آمار عملکرد شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی کشور حاکی از تولید ۲۰ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۳۱۸ تن کنسانتره آهن از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه و رشد سه درصدی آن در همسنجی با پارسال است.

در این مدت تولید کنسانتره آهن در سنگ آهن جلال آباد (فکور صنعت) با افت ۱۱ درصدی به ۱۹۲ هزار و ۹۹۳ تن و گهر زمین با رشد سه درصدی به یک میلیون و ۷۹۷ هزار و ۱۷۲ تن رسید.

در پنج ماهه امسال، اپال پارسیان سنگان با افت ۲۷ درصدی به ۹۰۹ هزار و ۳۰۵ تن، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر (سناباد) با رشد ۱۸ درصدی به یک میلیون و ۶۵ هزار و ۹۲۰ تن رسید و صبانور با رشد ۶۰ درصدی ۵۷۹ هزار و ۵۷۷ تن کنسانتره آهن تولید کرد.

در پنج ماهه امسال بیشترین تولید کنسانتره آهن در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ۶ میلیون و ۶۹۲ هزار و ۱۳۱ تن رقم خورد، اما در همسنجی با پارسال افت یک درصدی ثبت کرد.

پس از آن، سنگ آهن چادرملو با چهار میلیون و ۶۶۵ هزار و ۴۷۵ تن تولید و رشد ۹ درصدی رکورد دار شد، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با دو میلیون و ۷۷۱ هزار و ۳۵۰ تن تولید و رشد ۳۰ درصدی در مکان سوم و سنگ آهن مرکزی با یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۳۹۵ تن تولید و افت ۱۹ درصدی در مکان چهارم قرار گرفتند.

جمع تولید مرداد ماه این شرکت‌ها چهار میلیون و ۳۲۸ هزار و ۸۵۸ تن بود که در همسنجی با پارسال رشد ۱۳ درصدی نشان می‌دهد.

منبع: معدن ۲۴

ارسال نظر