|
کدخبر: 231218

اعتبار اینستاگرام از بین رفت

در پی منع انتشار تصاویر سردار شهید قاسم سلیمانی در اینستاگرام کاربران ایرانی در حرکتی هماهنگ اقدام به کاهش امتیاز دهی به اینستاگرام از زیرمجموعه‌های شرکت فیس بوک کردند.

کاربران ایرانی در سالگرد ترور سردار شهید قاسم سلیمانی با انتشار هشتگ #انتقامازاینستاگرام کمپین پایین‌ترین امتیاز به این اپلیکیشن را در گوگل پلی راه‌اندازی کردند تا ارزش سهام کمپانی فیسبوک که اینستاگرام از زیرمجموعه‌های آن به حساب می‌آید، کاهش پیدا کند.

اینستگرام

این کمپین که با توییت یکی از کاربران ایرانی آغاز شد، در تلاش است تا از طریق متحمل کردن شرکت فیسبوک به ضرر چند میلیاردی در پی کاهش امتیاز آن در گوگل پلی، مقامات فیس بوک را در قبال منع انتشار تصاویر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی وادار به عذرخواهی از کاربران ایرانی کند.

گفته می‌شود این اقدام پیشتر از سوی برخی کاربران فلسطینی هم انجام و در نهایت منجر به عذرخواهی مدیرعامل شرکت فیسبوک از آنها شده است. کاربران فلسطینی اوایل سال جاری در فیس‌بوک و اینستاگرام از دسترس خارج شدن هشتگ‌های شامل کلمه الاقصی و حذف تمامی پست‌های اینستاگرامی مربوط به رویدادهای بیت‌المقدس و محله شیخ جراح معترض شده بودند که در نهایت اینستاگرام پذیرفت در این رابطه مشکلاتی وجود داشته و بابت آن عذرخواهی کرد.

گفتنی است پس از اقدام به کاهش امتیاز کاربران ایرانی امتیاز این اپلیکیشن در گوگل پلی تاکنون از ۴ به ۳.۵ کاهش یافته است.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها