|
کدخبر: 247093

هیوندای ۱۱ خودروی برقی جدید را روانه بازار کرد

شرکت های خودروسازی هیوندای و کیا برنامه‌های خود برای تولید خودرو را اعلام کردند که شامل تعداد زیادی خودرو‌های الکتریکی در بخش‌های جدید بازار می‌شود. تا سال ۲۰۳۰، هیوندای ۱۱ خودروی برقی جدید را روانه بازار خواهد کرد

خودروسازان کره‌ای برنامه‌های خود را برای ۸ سال آینده اعلام کرده اند.

این هفته، شرکت های خودروسازی هیوندای و کیا برنامه‌های خود برای تولید خودرو را اعلام کردند که شامل تعداد زیادی خودرو‌های الکتریکی در بخش‌های جدید بازار می‌شود. تا سال ۲۰۳۰، هیوندای ۱۱ خودروی برقی جدید را روانه بازار خواهد کرد که شامل سه سدان، شش خودروی شاسی بلند و یک خودروی تجاری سبک می شود.

هیوندای همچنین می‌گوید «یک مدل جدید» تولید خواهد کرد، اما به جزئیات آن اشاره ای نکرده است که می تواند یک نسخه الکتریکی پیکاپ سانتا کروز باشد تا یک خودرو الکتریکی کوچک مانند رنو توئیزی؛ یکی از سدان‌ها آیونیک ۶ خواهد بود که از کانسپت Prophecy الهام گرفته و امسال به فروش می‌رسد، در حالی که یکی از SUV‌ها نسخه تولیدی آیونیک ۷ مفهومی خواهد بود که در سال ۲۰۲۴ به نمایشگاه‌ها می‌رسد.

 جنسیس تا سال ۲۰۳۰ شش مدل جدید تولید خواهد کرد که شامل دو خودروی سواری و چهار SUV خواهد بود.

کیا تا سال ۲۰۲۷، ۱۴ خودروی برقی و دو پیکاپ تراک برقی به فروش خواهد رساند، اگرچه قرار نیست همه این خودرو‌های الکتریکی جدید از هیوندای و کیا به بازار ایالات متحده برسند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها