|

بخوانید :

کدخبر: 255068

کشف ۱۴۷۶ ماینر غیرمجاز در این استان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: سال گذشته در مجموع یک هزار و ۴۷۶ دستگاه ماینر غیرمجاز به ارزش ۳۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال با همکاری مراجع قضایی و انتظامی در استان کشف و ضبط شد.

هیوا لهونیان اظهار داشت: بیشترین تعداد ماینرهای کشف‌شده مربوط به شهرستان دهگلان بوده و مریوان و سنندج نیز در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

وی ضمن تاکید بر برخورد جدی و قانونی با مراکز غیرمجاز سرقت انرژی با همکاری مراجع قضایی و انتظامی از مشترکان خواست در صورت مشاهده مراکز غیرمجاز رمز ارز از طریق شماره همراه ۰۹۳۵۴۰۲۱۷۸۰ در بستر فضای مجازی به این شرکت اطلاع دهند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان همکاری مردم در شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز را یکی از بهترین گزینه‌های مقابله با این موضوع عنوان کرد و افزود: همشهریان کردستانی در صورت مشاهده مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز می‌توانند با شماره ۱۲۱ تماس بگیرند و در این راستا تا سقف معین، پاداش دریافت کنند.

لهونیان با بیان اینکه این دستگاه‌ها علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه ارزان، خسارت زیادی به شبکه توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی ناخواسته را سبب می شود، اضافه کرد: شرکت توزیع برق با تشکیل اکیپ های ویژه برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی، نظارت بر مناطق مشکوک و پرمصرف برق را تشدید کرده است.

در حال حاضر ۷۱۲ هزار مشترک در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از خدمات شرکت برق کردستان بهره‌مند هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...