|
کدخبر: 157442

رفتار عجیب مردم آمریکا با واکسن کرونا

بر اساس یک نظرسنجی در آمریکا مشخص شد ۴۱ درصد از شرکت کنندگان تمایلی به دریافت واکسن کرونا ندارند.

جامعه رفتار عجیب مردم آمریکا با واکسن کرونا

بر اساس این نظرسنجی که توسط Harvard CAPS-Harris انجام شد، ‌۵۹ درصد از شرکت کنندگان گفتند که دوست دارند واکسن کرونا را تزریق کنند.

همچنین در میان افرادی که گفتند تمایلی به دریافت واکسن ندارند، ۶۶ درصد نیز اعلام کردند که نگران تاثیرات جانبی واکسن هستند و ۳۳ درصد دیگر هم گفتند که اعتقادی به تاثیرات جانبی این واکسن ندارند.

۲۷ درصد نیز گفتند که نگران ویروس نیستند، ۲۳ درصد گفتند که این ویروس به افراد در معرض خطر، بیشتر منتقل می‌شود و ۱۷ درصد نیز اعلام کردند که نگرانی‌های مربوط به سلامت دارند.

مارک پن، مدیر این موسسه نظرسنجی نیز گفت: مهمترین مساله مطرح شده در این نظرسنجی این بود که چهار نفر از ۱۰ نفر شرکت کننده که واکسینه نشدند، نمی‌خواهند واکسن را دریافت کنند. این آمار شامل ۶۰ درصد از رای دهندگان سیاهپوست می‌شود.

این یافته‌ها در حالی منتشر شد که کمپانی جانسون اند جانسون توزیع ۳.۹ میلیون دوز واکسن کرونا را در سراسر آمریکا آغاز کرده است.

در حالیکه آمریکا در مقابله با ویروس کرونا با واکسن، ماسک و فاصله گذاری اجتماعی پیشرفت داشته اما کارشناسان بهداشت هشدار می‌دهند که نوع‌های جدید ویروس کرونا تهدیدی علیه این پیشرفت‌ها هستند.

نظرسنجی صورت گرفته توسط موسسه Harvard CAPS-Harris از ۲۰۰۶ نفر و در بازه زمانی ۲۳ تا ۲۵ فوریه صورت گرفته است.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 
Markets