|
کدخبر: 325691

قیمت جدید دلار اعلام شد / بازار ارز چطور پیش بینی می شود؟

در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، قیمت هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۴هزار و ۳۱۴ تومان و قیمت حواله دلار نیز به ۴۱هزار و ۳۷۶ تومان رسید.

اقتصاد قیمت جدید دلار اعلام شد / بازار ارز چطور پیش بینی می شود؟

در تاریخ سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳، در مرکز مبادله ارز و طلا ایران، قیمت هر اسکناس دلار آمریکا با حفظ استواری نسبت به روز کاری قبل، به نرخ ۴۴ هزار و ۳۱۴ تومان و قیمت حواله دلار نیز به نرخ ۴۱ هزار و ۳۷۶ تومان معامله می‌شود.

قیمت هر اسکناس یورو در مرکز مبادله ایران نیز با افزایش نسبت به روز کاری قبل به ۴۷ هزار و ۴۹۱ تومان و نرخ حواله یورو به ۴۴ هزار و ۳۴۲ تومان رسیده است.

از سوی دیگر، اسکناس درهم امارات نیز با ثبات نسبت به روز کاری گذشته، ۱۲ هزار و ۶۶ تومان ارزش‌گذاری شده است و نرخ حواله درهم نیز ۱۱ هزار و ۲۶۶ تومان است.

 

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار مبادله ای
قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۴۴,۳۱۴ ۰.۰۰ ۰ 10:01
۴۴,۳۱۴ -۴۵.۰۰ -۰.۱۱ روز قبل
۴۴,۳۵۹ ۱۶۱ ۰.۳۶ ۲ روز پیش

پیش بینی درباره قیمت دلار

قیمت دلار که در هفته‌های اخیر تا کانال ۷۰ هزار بالا رفته بود، حالا ۱۱ هزار تومان کاهش پیدا کرده و در ریزشی پلکانی، در کانال ۵۹ هزار تومان قرار گرفته است.

در حال حاضر دلالان چهارراه استانبول و خیابان منوچهری معتقدند در روزهای آینده امکان ریزش دلار تا ۵۸ هزارتومان هم وجود دارد. بر همین اساس، فعالان بازار وارد فاز احتیاطی شده‌اند و خرید دلار به نوعی متوقف شده است.

کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی در حال حاضر معتقدند که دلار در فاز اصلاح قیمت قرار گرفته است و عنوان می‌کنند این اتفاق، نتیجه ارزپاشی سیاست‌گذار است.

برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی در همین خصوص می‌گوید اگر قیمت اسکناس آمریکایی پایین‌تر بیاید، یک فاز اصلاحی تا ماه‌های خرداد و تیر به سمت پله هشتم کریدور پنجم آغاز می‌شود که کف جدید آن در این محدوده‌ها قرار خواهد داشت.

همچنین محسن احتشام، عضو کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی ایران با توجه به فروکش کردن التهاب بازار ارز و کاهش قیمت دلار می‌گوید: با توجه به شرایط کنونی و آرامش نسبی منطقه، قیمت دلار همچنان پتانسیل ریزش بیشتری دارد و در روزهای آینده شاهد کاهش بیشتر قیمت ارز خواهیم بود. البته این مساله ارتباط مستقیمی به آرامش و ثبات منطقه دارد و قطعا اگر اتفاقات و تنش‌های جدید داخلی و بین المللی رخ ندهد، روند پایین آمدن قیمت ارز ادامه خواهد داشت.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی بیرجند به انتظارات تورمی و هیجانات کاذب بازار ارز اشاره می‌کند و متذکر می‌شود: متاسفانه شرایط به گونه‌ای شده که مردم و فعالان اقتصادی در هر لحظه بدون هیچ دلیل خاصی پیگیر قیمت دلار هستند، در حالی که این موضوع در خیلی از مواقع یک موج روانی و هیجانی متاثر از فضاسازی دلالان و سوداگران بازار است. در واقع نباید اجازه دهیم که این مساله به مبنای اصلی بازار تبدیل شود و هیجانات کاذب، باز هم بر قیمت‌ها تاثیرگذار باشد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها