|
کدخبر: 325525

مسکن ملی جان دوباره گرفت / چشم متقاضیان روشن شد

معاون وزیر راه‌وشهرسازی از تحویل واحدهای مسکن ملی به متقاضیان تا پایان امسال سخن به میان آورد و اظهار کرد: در حال حاضر، دو میلیون و پانصد هزار واحد مسکونی در حال اجرای طرح ملی مسکن قرار دارند.

اقتصاد مسکن ملی جان دوباره گرفت / چشم متقاضیان روشن شد

ارسلان مالکی، شب گذشته در جمع خبرنگاران توضیح دهید:  ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح مسکن ملی در دست ساخت است.

او با بیان اینکه ۴۵هزار هکتار زمین برای اجرای طرح ملی مسکن به محدودۀ شهرها الحاق شده‌است، اضافه کرد: ساخت ۵۷ شهرک برای اجرای این طرح در کشور مصوب شده‌است.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی اعلام کرد: مراحل تصویب ایجاد بخشی از شهرک‌ها برای اجرای طرح ملی مسکن به پایان رسیده‌ و واحدهای مسکونی در این شهرک‌ها ساخته شده‌است.

مالکی با بیان اینکه اجرای طرح ملی مسکن در لرستان به‌دلیل مشکل تأمین زمین دشوار شده‌است، یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی این عقب‌ماندگی را باید با هم‌افزایی جبران کنند.

او با اشاره به تأمین ۳۰۰ هکتار زمین در لرستان بیان کرد: اگر مشکل تأمین زمین در این استان رفع شود شاهد سرعت در اجرای طرح ملی مسکن خواهیم بود.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی عنوان کرد: ما تلاش می‌کنیم که واحدهای مسکونی با پیشرفیت فیزیکی ۷۰درصد را تا پایان سال ۱۴۰۳ تحویل متقاضیان دهیم.

ظرفیت نهضت ملی مسکن پرند افزایش یافت

مدیرعامل شرکت عمران پرند از اجرا ۳۳۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن این شهر خبر داد و گفت: میانگین پیشرفت پروژه‌ها ۲۵ درصد است.

آرش صیادی با اشاره به دستور اکید دولت برای ساخت مسکن در کشور، از استفاده تمام ظرفیت های شهر جدید پرند برای پاسخگویی به واجدین شرایط نهضت ملی خبر داد.

وی با اعلام تایید شرایط حدود ۸۰۰۰۰ نفر متقاضی واجد شرایط نهضت ملی در پرند، تصریح کرد: از ابتدای دولت الحاق زمین در چند نقطه از شهر پرند در دستور کار قرار گرفت که در فاز ۷ پرند پس از طی مراحل قانونی الحاق به محدوده شهر بیش از ۱۸ هزار واحد در این فاز جانمایی و روند انتخاب سازندگان و عملیات ساخت آغاز شد.

وی تاکید کرد: در اراضی ۱۴۵ هکتاری ورودی شهر پرند با طی فرآیندهای قانونی در نیمه دوم سال گذشته قریب ۱۱ هزار واحد بارگذاری شد. باقیمانده نیز در فازهای ۳ و ۶ پرند جانمایی شدند.

وی افزود: در همین راستا و با توجه به دستور اکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر تامین زمین حداکثری و افزایش ظرفیت تولید مسکن با عنایت به حجم تقاضای بسیار زیاد برای مسکن در شهر پرند ۳۰۰۰ واحد مسکن جدید در انتهای سال تامین زمین و ظرفیت سازی شد.

به گفته وی، روند انتخاب سازنده و شروع عملیات در دست اجراست که با در نظر گرفتن این ۳۰۰۰ واحد تعداد واحدهای نهضت ملی پرند از ۳۰۵۰۰ واحد به ۳۳۵۰۰ واحد افزایش و میانگین پیشرفت فیزیکی کل ۲۵ درصد است.

بنا بر اعلام شرکت عمران شهر جدید پرند، پروژه‌های نهضت ملی مسکن پرند در شمال فاز ۶ با میانگین پیشرفت ۷۵ درصد ، فاز ۷ با میانگین پیشرفت ۳۵ درصد ، جنوب فاز ۳ با میانگین پیشرفت ۶۵ درصد و همچنین در فاز صفر در مرحله خاکبرداری است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها