|
کدخبر: 324895

ویزا/توریست خارجی /گردشگر

تلاش سوریه برای جذب گردشگر/ ویزای الکترونیک راه اندازی شد

وزیر گردشگری سوریه اعلام کرد که از ۱۰ روز دیگر، سفر به سوریه با استفاده از خدمات الکترونیکی ویزا امکان‌پذیر خواهد بود.

اقتصاد تلاش سوریه برای جذب گردشگر/ ویزای الکترونیک راه اندازی شد

وزیر گردشگری سوریه اظهار داشت: "از این پس، افرادی که قصد سفر به سوریه را دارند، نیازی به مراجعه به سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌ها نخواهند داشت. آن‌ها می‌توانند درخواست خود را برای ویزا از طریق یک پلتفرم الکترونیکی ارسال کرده و ظرف مدت حداکثر ۷۲ ساعت، نتیجه را دریافت کنند." به‌طور مبنی بر این اطلاعات، از اوایل ماه مه آینده، خدمات درخواست ویزای ورود به سوریه به‌صورت الکترونیکی آغاز خواهد شد. وزارت گردشگری سوریه امیدوار است که این اقدام به افزایش تعداد مسافران و بهبود توریسم و در نتیجه رشد اقتصادی پس از ۱۳ سال جنگ تحمیلی کمک کند.

محمد رامی مرتینی در اظهاراتی به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت: راه‌اندازی پلتفرم ویزای الکترونیکی در وب‌گاه وزارت گردشگری سوریه با هدف غلبه بر شرایط سختی است که گردشگری سوریه با آن روبه‌رو است، به‌ویژه در کشورهایی که سفارت‌خانه یا کنسولگری سوریه وجود ندارد.

وی در خصوص دریافت هزینه خدمات ویزای الکترونیکی برای کشورهایی که در هنگام درخواست از طریق پورتال اعراب و خارجی‌ها از قابلیت پرداخت الکترونیکی برخوردار نیستند، توضیح داد که سیستمی که استفاده می‌شود دو گزینه برای پرداخت مبلغ ویزا ارائه می‌دهد یا از طریق پرداخت عادی الکترونیکی و یا به تعویق انداختن پرداخت هزینه خدمات تا زمان رسیدن مسافر به گذرگاه‌های مرزی، به طوری که هزینه‌های مسافر به صورت یکپارچه جمع‌آوری و دریافت می‌شود که شامل ارزش ویزا و هزینه خدمات است.

رئیس اتحادیه اتاق جهانگردی دولت سوریه، طلال خضیر نیز به نوبه خود معتقد است که این برنامه به احیای گردشگری کمک می‌کند، زیرا پلتفرم الکترونیکی یک خواسته شرکت‌های گردشگری اروپایی است، با توجه به اینکه این پلت فرم مکانیسم ورود به سوریه را تسهیل می‌کند؛ به ویژه پس از اقداماتی که برای کاهش هزینه ویزا برای کسانی که از عراق می‌آیند اتخاذ شده بود.

خضیر در گفت‌وگو با روزنامه الوطن با اشاره به اینکه این پلتفرم در حال حاضر با همکاری وزارت مخابرات در مرحله آزمایشی قرار دارد، انتظار داشت که تعداد زائران و مسافران در سال جاری پس از راه‌اندازی سکوی الکترونیکی افزایش چشمگیری داشته باشد.

رئیس اتحادیه اتاق‌های جهانگردی سوریه با اشاره به افزایش بیش از ۵۰ درصدی مسافران و زائران از عراق نسبت به دوره قبل گفت: صدور ویزای الکترونیکی نه تنها با هدف گردشگری مذهبی، بلکه با هدف گردشگری درمانی و تفریحی و تجاری است.

وزارت گردشگری سوریه در سال جاری میلادی برای جذب ۲.۵ میلیون مسافر از جمله ۴۰ درصد و افزایش تعداد شب‌های گردشگری به ۴.۵ میلیون شب برنامه‌ریزی کرده است؛ بر اساس آمار رسمی در سال گذشته بیش از دو میلیون نفر وارد سوریه شده‌اند و تعداد شب‌های گردشگری در این کشور نیز ۳.۵ میلیون نفر برآورد شده است.

منبع: ایمنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها