|
کدخبر: 324479

ایران و اسرائیل / پرواز بین المللی / حریم هوایی

خبر مهم درباره پروازهای فرودگاه مهرآباد / اطلاعیه جدید اعلام شد

حالت عادی پروازهای بین‌المللی از فرودگاه امام خمینی (ره) و فرودگاه مهرآباد بازگشت یافت.

اقتصاد خبر مهم درباره پروازهای فرودگاه مهرآباد / اطلاعیه جدید اعلام شد

ابراهیم مرادی عضو هیات مدیره و راهبر فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری کلیه محدودیت‌های پروازی مهرآباد لغو شده و از ساعت ۰۵:۳۰ صبح فرایند پذیرش مسافری این فرودگاه شروع شده، اظهار کرد: تمامی فرودگاه‌های مذکور در پیام‌های قبلی همچنین از این رفع تعلیق بهره‌مند خواهند شد.

همچنین روابط عمومی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اعلام کرد: از ساعت ۶ صبح امروز دوشنبه ۲۷ فروردین۱۴۰۳ پروازهای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به حالت عادی برقرار شد.

مسافران برای دریافت بلیت جایگزین پروازهای باطل شده به مرکز پاسخ گویی شرکت هواپیمایی مربوطه یا پشتیبانی محل تهیه بلیت  تماس بگیرند.

مسافران شرکت هواپیمایی ایران ایر نیز در روز دوشنبه مورخ ۲۷ فروردین ۱۴۰۳  با عنایت به تغییر برنامه پروازهای این شرکت لطفا قبل از عزیمت به فرودگاه امام (ره) با مرکز پاسخگویی هما تماس بگیرند.

خبر داغ درباره قیمت بلیط هواپیما

اگرچه سازمان هواپیمایی کشوری همچنان تاکید می‌کند که بر اساس نرخ نامه‌ای که در تاریخ ۲۹ اسفند ماه ابلاغ شده است، باید قیمت بلیت‌ها تعیین شود، اما برخی ایرلاین‌ها به دلایلی این نرخ نامه‌ها را نادیده می‌گیرند و قیمت‌های خود را به مسافران اعلام کرده و بلیت‌ها را به قیمت خودشان فروخته می‌کنند.

تعلیق پروانه فعالیت برخی شرکت های فروش بلیت هواپیما نیز ظاهرا کارساز نیست چرا که هر از گاهی سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به تعلیق پروانه فعالیت به علت گران فروشی و نمایش نرخ بلیت در مسیرهای داخلی بالاتر از نرخ مصوب می کند.

سازمان هواپیمایی کشوری در تازه ترین اطلاعیه خود به مسافران توصیه کرده است که بلیت خود را از مراکز مجاز فروش بلیت که فهرست آنها بر روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری قابل مشاهده است، تهیه کنند.

جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این پرسش که چه زمانی شورای عالی هواپیمایی تشکیل جلسه داده و تصمیم نهایی خود را برای ابلاغ قیمت های جدید ارائه خواهد کرد؟ گفت: اولا که باید اعلام کنم که قیمت بلیت هواپیما فعلا هیچ تغییری نکرده است و در حال حاضر باید تمامی شرکت های هواپیمایی بلیت را براساس آخرین نرخنامه سازمان هواپیمایی که در ۲۹ اسفند ماه ابلاغ شده و یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزوده در آنها اعمال شده رعایت کنند و هیچ شرکتی حق ندارد خارج از این نرخنامه بلیت هواپیما را عرضه کنند.

او ادامه داد: قیمت بلیت هواپیما فعلا تغییری نکرده و هیچ ایرلاین و شرکت هواپیمایی حق اینکه بلیت را با قیمت های خارج از نرخ نامه عرضه کند ندارند. البته آنچه که مشخص است قیمت ها تغییراتی خواهد داشت اما اینکه چند درصد رشد خواهد کرد فعلا مشخص نیست.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه قیمت بلیت هواپیما بعد از تعطیلات نوروزی تغییر نکرده و قیمت ها ثابت مانده است گفت: فعلا جلسه شورای عالی هواپیمایی تشکیل نشده است و بعد از تشکیل جلسه و بررسی های نهایی در صورتی که به تصویب برسد قیمت ها تغییر میکند.

وی ادامه داد: نظارت ها بر روند فروش بلیت هواپیما همچنان ادامه دارد و با تمامی شرکت های هواپیمایی و آژانس های هواپیمایی که خارج از نرخنامه بلیت عرضه کنند برخورد شدید خواهد شد.

یازرلو یادآوری کرد: شرکت‌ خدمات مسافرت هوایی ماه افسون گشت ایرانیان به همین دلیل و همانا گران فروشی و نمایش نرخ بلیت در مسیرهای داخلی بالاتر از نرخ مصوب به مدت یک ماه تعلیق شده است. تاکید ما بر این است که مسافران باید گزارش های خود را در صورت مشاهده گران فروشی به پرتال سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع و گزارش دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که مسافران از کجا تشخیص دهند که بلیت هواپیما را گران تر از نرخ نامه مصوب تهیه نکرده اند؟ گفت: مسافران اگر بلیت خود را از مراکز مجاز فروش بلیت که فهرست آنها بر روی سایت سازمان هواپیمایی کشوری قابل مشاهده است تهیه کنند قطعا متضرر نخواهند شد و در حقیقت به سازمان هواپیمایی کشوری در اعمال نرخ های مصوب کمک کرده اند.

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها