|
کدخبر: 322591

قیمت خودرو / بازار خودرو / خودروی داخلی / خرید خودرو

خودروی داخلی در شیب نزولی / قیمت این محصول محبوب کاهش یافت + جدول

امروز، سه‌شنبه، ۲۲ اسفند ۱۴۰۲، در حالی که تنها یک هفته به پایان سال زمان باقی مانده نیز به تبعیت از چند روز اخیر بازار خودرو به روند نزولی خود ادامه داد.

اقتصاد خودروی داخلی در شیب نزولی / قیمت این محصول محبوب کاهش یافت + جدول

قیمت خودرو پس از چند هفته روند صعودی، از ابتدای این هفته به روال ۱۰ ماه ابتدایی سال بازگشت و شرایط رکودی در آن مشاهده شد.

امروز، سه‌شنبه، ۲۲ اسفند ۱۴۰۲، در حالی که تنها یک هفته به پایان سال زمان باقی مانده نیز به تبعیت از چند روز اخیر بازار خودرو به روند نزولی خود ادامه داد و در بیشتر محصولات افت قیمت مشاهده می‌شود.

قیمت خودرو در بازار داخلی

قیمت خودرو در بازار داخلی طبق داده‌های سایت کارنامه در بیشتر محصولات نزولی گزارش می‌شود. چنانکه در بین ۱۰ محصول مورد بررسی، در مقابل نام شش مدل علامت منفی به چشم می‌خورد.

پژو ۲۰۷ اتوماتیک که در هفته‌های اخیر پا به پای پژو پارس به پیشتاز بازار خودرو تبدیل شده بود، امروز بیش از هر محصول داخلی دیگری کاهش قیمت دارد.

تارا اتوماتیک V۴ نیز مسیر مشابهی را در پیش گرفته و به‌عنوان گران‌ترین محصول تولیدی دو خودوساز دولتی، تقریباً به اندازه پژو ۲۰۷ کاهش قیمت را تجربه کرده است. مدل V۲ این خودرو نیز گرچه با سرعت کمتری، اما امروز کار خود را با روند نزولی آغاز کرد.

پژو ۲۰۷ پانوراما اتوماتیک نیز امروز با افت ناچیزی نسبت به دیروز به معامله رسید تا ۹۵۴ میلیون تومان خرید و فروش شود.

همان‌طور که در جدول پایین مشخص است، شش محصول در بازار داخلی هم امروز هیچ‌گونه تغییر قیمتی نداشته‌اند. 

قیمت خودرو 22 اسفند 1402

 

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودرو در بازار مونتاژی‌ها نیز روند مشابه داخلی‌ها دارد و به طور کلی نزولی گزارش می‌شود.

آریزو ۵ جدید توربو با افت حدود چهار درصدی بیش از هر محصول دیگری افت قیمت دارد و در محدوده یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

جک J۴ آپشنال، سدان محبوب کرمان موتور نیز با خبر پیش‌فروشی که داشت در بازار آزاد روند رو به پایین در پیش گرفت و امروز هم بیش از یک درصد افت قیمت را تجربه کرد.

X۲۲ دنده‌ای اسپرت لاکچری نیز نماینده مدیران خودرو در بین خودروهایی است که امروز کار خود را نزولی آغاز کرده‌اند. این محصول نیز با افت ۰.۶ درصدی به محدوده ۸۲۵ میلیون تومان رسید.

دیگنیتی پرایم تنها محصولی است که بین ۲۰ خودروی مورد بررسی امروز کار خود را صعودی آغاز کرد و با رشد یک درصدی بار دیگر از محدوده دو میلیارد تومان عبور کرد.

همان‌طور که در جدول پایین هم مشخص است شش محصول دیگر مونتاژی هیچ‌گونه تغییر قیمتی نداشته‌اند تا در بین ۲۰ محصول مورد بررسی، ۱۲ خودرو با قیمت دیروز به میز معاملات برسند.

قیمت خودرو 22 اسفند مونتاژی

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر