|
کدخبر: 322584

کرایه تاکسی/بلیط مترو/بلیط اتوبوس

تعیین کرایه حمل و نقل عمومی / دریافت اضافه نرخ تخلف است

امروز اعضای شورای شهر تهران نرخ کرایه حمل و نقل عمومی را تعیین می کنند.

اقتصاد تعیین کرایه حمل و نقل عمومی / دریافت اضافه نرخ تخلف است

رئیس شورای شهر تهران اعلام کرده است که امروز در صحن شورای شهر، کرایه حمل نقل عمومی تعیین خواهد شد و رانندگانی که بیش از قیمت تعیین شده دریافت کنند، تخلف کرده اند.

رییس شورای شهر تهران گفت: استاندارد وسایل حمل و نقل عمومی وارد شده از چین تایید شده است.

مهدی چمران پیش از آغاز دویست و بیست و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز کرایه وسایل نقلیه عمومی بررسی خواهد شد و با توجه به اینکه نرخ‌ها از ابتدای اردیبهشت ماه اعمال می‌شود، هنوز فرصت برای تصویب داریم. در ابتدای سال به هیچ عنوان نباید اضافه نرخ دریافت شود و اگر اینگونه باشد، تخلف صورت گرفته است.

وی افزود: لایحه ثبت درختان ارزشمند و همچنین آیین‌نامه استقرار حیوانات خانگی نیز در جلسه امروز بررسی خواهد شد. طرح موضعی برای ساماندهی اسلام‌آباد نیز تهیه شده که باید تأیید و در نهایت به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال شود.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: اساسنامه سازمان آرامستان‌ها و پیشگیری و مدیریت بحران نیز در جلسه امروز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

چمران با اشاره به دعوت از مسئول فنی مترو به جلسه امروز شورای شهر تهران برای ارائه توضیحات در خصوص خرابی‌ها در مترو، گفت: مدیرعامل مترو در مصاحبه‌ای از کمبود اعتبار سخن گفته بود و به نظر بنده چنین چیزی وجود ندارد. ممکن است در خرید تجهیزات خارجی مشکل وجود داشته باشد؛ اما اعتبار مورد نیاز تخصیص یافته بود.

وی افزود: تعدادی از وسایل حمل و نقل عمومی چین وارد شده و امروز از این وسایل بازدید خواهد شد. ضمن اینکه استاندارد این دستگاه‌ها تأیید شده است.

رئیس شورای شهر تهران درباره ترافیک شب عید گفت: راه‌حل خاصی برای ترافیک شب عید وجود ندارد مگر اینکه وسایل حمل و نقل عمومی را افزایش دهیم و مردم از وسایل شخصی استفاده نکنند. امیدواریم بتوانیم برای مشکل ترافیک برنامه‌ریزی کنیم.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه پیگیری‌ها برای ارائه طرح جامع ترافیک ادامه دارد تا سال آینده این اقدام انجام شود، افزود: شهردار تهران در رابطه با ساماندهی معتادان متجاهر و درمان این افراد مواردی را مطرح و درخواست کرد که شهروندان افراد معتاد را برای درمان معرفی کنند.

چمران با اشاره به اینکه در چهارراه سیروس و مولوی بنده تجمع معتادان را ندیدم، تأکید کرد: البته نه اینکه معتادان وجود نداشتند اما اینکه در گوشه و کنار معابر تجمع کرده باشند، دیده نشد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با انعقاد قراردادهای متعدد خبر داد.

سید جعفر تشکری هاشمی به تشریح تشریح اقدامات صورت گرفته یک ساله در حوزه حمل و نقل عمومی و فنی و عمرانی پرداخت و گفت: نباید فکر کنیم که وضع موجود خوب است اما به مردم این اطمینان را می‌دهیم که شهرداری و شورای شهر تمام ظرفیت خود را برای حل مشکل ترافیک به‌ کار گرفته‌اند و تمام عیار تلاش می‌کنند تا این چالش ها برطرف شود. 

وی با اشاره به عملیات های عمرانی در سطح تهران گفت: در سال جاری ۱۸ تقاطع پر مسئله تهران اصلاح و غیر همسطح شدند و احداث ادامه بزرگراه یادگار امام و شهید بروجردی نیز در دست انجام است و ان‌شاءالله در سال آینده ۱۰ کیلومتر از بزرگراه شهید شوشتری به بهره برداری می‌رسد. همچنین همکاران ما در شهرداری تهران موفق شدند تا ۵۷۰ هزار تن آسفالت در خیابان‌های پایتخت بریزند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها