|
کدخبر: 321805

قیمت سکه/ حراج سکه/ بازار طلا

فوری / دلیل اختلال سایت حراج سکه مشخص شد

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران اعلام کرد که علت اختلال در سایت حراج سکه به بالا بودن تقاضای مردم برای احراز هویت و ثبت سفارش برمی‌گردد.

اقتصاد فوری / دلیل اختلال سایت حراج سکه مشخص شد

با آغاز حراج سکه در مرکز مبادله از ساعت ۱۲ امروز، سایت حراج سکه با اختلال همراه شده است. سخنگوی مرکز مبادله اعلام کرده که علت این اختلال حجم بالای مراجعه مردم برای احراز هویت و ثبت سفارش است. به نظر می‌رسد تعداد زیادی از افراد در تلاش برای انجام عملیات احراز هویت و ثبت سفارش در سایت حراج سکه بوده‌اند و این موضوع باعث ایجاد فشار بر سرورها و اختلال در عملکرد سایت شده است. این اختلالات وقوع یافته ممکن است به دلیل تقاضای بالا و فعالیت گسترده مردم در بازار سکه رخ داده باشد.

 طبق اعلام قبلی از ساعت ۱۲ امروز حراج ربع سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز شده است، ولی از همان دقایق نخست شروع حراج، سایت معرفی شده برای حراج سکه با اختلال همراه شده است.

بالسینی سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران علت اختلال سایت حراج سکه را بالا بودن تقاضای مردم برای احراز هویت و ثبت سفارش اعلام کرد و گفت: به همین منظور بنا شد که زمان احراز هویت تا ساعت ۱۵ تمدید شود.

او ضمن تأکید براینکه حجم ثبت سفارش و احراز هویت بسیار بالاست، گفت: از ساعت ۱۲ تا ۱۵ متقاضیان باید سفارش گذاری می‌کردند، ولی به دلیل حجم بالای تقاضا تصمیم گرفته شد تا مهلت احراز هویت نیز تا ساعت ۱۵ تمدید شود.

وی با تأکید براینکه مردم همزمان می‌توانند احراز هویت را با ثبت سفارش انجام دهند، گفت: الان احراز هویت بسته نشده است؛ ولی مردم عجله نکنند اگر امروز فرصت احراز هویت نشد در حراج بعدی شرکت کنند. زمان حراج بعدی بزودی اعلام می‌شود.

گفتنی است، حراج سکه طلا از ساعت ۱۲ امروز یکشنبه ۱۳ اسفندماه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز شده و عموم مردم می‌توانند از طریق سامانه معاملات طلای مرکز مبادله ایران در حراج سکه طلا شرکت کنند.

در این مرحله از حراج سکه مرکز مبادله؛ ربع سکه‌های طلای با ضرب سال ۱۳۸۶ عرضه می‌شود و زمان عرضه سکه‌های بدون تاریخ بانک مرکزی، متعاقبا و با هماهنگی بانک مرکزی اعلام می‌شود.

هر متقاضی مجاز به ثبت سفارش حداکثر ۵ قطعه است. شروع جلسه حراج راس ساعت ۱۲ است و بازه ثبت سفارش نیز از ساعت ۱۲ الی ۱۵ خواهد بود. بازه نظارت و تخصیص از ساعت ۱۵ تا ۱۶ همان روز است و ساعت ۱۶ نیز نتایج حراج اعلام می‌شود.

متقاضیان شرکت در حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران می‌توانستند از بامداد روز شنبه ۱۲ اسفند ماه وارد سامانه معاملات طلای مرکز مبادله ایران به آدرس market.ice.ir شده و فرایند ثبت نام و احراز هویت خود را انجام دهند.

افرادی که یکبار در سامانه فرایند احراز هویت را با موفقیت انجام داده اند، دیگر نیازی به احراز هویت مجدد ندارند و می‌توانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شوند. متقاضیان در حفظ و نگهداری از نام کاربری و رمز عبور، اهتمام لازم را داشته باشند.

گفتنی است، پس از ثبت سفارش توسط متقاضیان خرید، مرتب‌ سازی و اولویت‌ بندی سفارش‌‌ها بر اساس بالاترین قیمت پیشنهادی صورت می‌ گیرد و در قیمت‌‌های یکسان، زمان ورود ثبت سفارش، مبنا خواهد بود.

عرضه‌ کننده بر اساس وضعیت سفارش‌‌ها و قیمت‌‌های متعارف روز حراج، حداقل قیمت را تعیین خواهد کرد و به سفارش‌‌های با قیمت بیشتر از آن، سکه تخصیص داده می‌ شود.

بدیهی است اولویت تخصیص سکه بر مبنای قیمت و زمان سفارش‌ گذاری از ساعت ۱۲:۰۰ تا ۱۵:۰۰ روز حراج است و زمان واریز وجه در کیف پول، تاثیری در تعیین اولویت ندارد.

سامانه، قیمت پایه‌ از‌ پیش‌ تعیین‌ شده ندارد و قیمت پیشنهادی ثبت‌ شده توسط متقاضی در سامانه، مبنای تخصیص است.

منبع: افکار نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها