|
کدخبر: 320203

یارانه نقدی / واریز یارانه / یارانه معیشتی

واریز یارانه نقدی / یارانه بگیران در این روز حساب خود را چک کنند

از این پس یارانه نقدی و معیشتی از بیستم به آخر ماه موکول شده است.

اقتصاد واریز یارانه نقدی / یارانه بگیران در این روز حساب خود را چک کنند

یارانه دهک‌های یک تا سه ۲۵ ام هر ماه با مبلغ واحد و یارانه نقدی و معیشتی برای سایر خانوارهای مشمول در سی ام واریز می‌شود.

در حالی که معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود، مبلغ یارانه تشویقی در طرح کالا برگ الکترونیکی که ۲۲۰ هزار تومان شده است، ۱۷ بهمن به حساب افراد واریز می‌شود، در همین روز سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد، از این پس یارانه نقدی و معیشتی از بیستم به آخر ماه موکول شده است.

به این ترتیب یارانه دهک‌های یک تا سه ۲۵ هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوار‌های مشمول سی ام واریز می‌شود.

گفتنی است؛ طرح «فجرانه» با یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومان از ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ (۲۵ و ۳۰ بهمن) تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۵ و ۳۰ اردیبهشت) اجرا می‌شود.

اما در روزهای اخیر، همزمان با برنامه‌های جدید دولت درباره طرح کالابرگ الکترونیک و یارانه نقدی، مشاهده شده است که پیامک‌های جعلی، با موضوع یارانه، از سرشماره‌های ناشناس به صورت گسترده ارسال می‌شوند.

به عنوان مثال یکی از این پیامکها  در ادامه قابل مشاهده است.

در پیامک زیر از مخاطب خواسته شده برای مشاهده یارانه معیشتی  از طریق لینکی در داخل پیامک قرار داده شده پیگیری انجام شود. این درحالی است که به وضوح یک لینک مشکوک با ادرسی نا معتبر در این پیامکها  قرار داده شده که احتمالا  هدف ارسال کنندگان ان سود جویی از مردم است.

پیامک-جعلی

از سوی دیگر باید به این نکته نیز توجه داشت که بعد از اردیبهشت ۱۴۰۱ و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، یارانه معیشتی که از سال ۱۳۹۸ برقرا شده بود حذف گردیده و به صورت یکجا یارانه های نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب یارانه بگیران واریز میشود.

پیشتر از سوی مسئولان نیروی انتظامی درخصوص عدم  لینکهای الوده و  مشکوک که در قالب پیامک ارسال میشود هشدار داده شده بود.

روز گذشته سید صولت مرتضوی ۲۱ بهمن در حاشیه افتتاح استخر شنای کارگران شهرستان شهرکرد ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: به منظور ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور برای بهره‌برداری از پروژه‌هایی که با همت استاندار از محل منابع سفر دور اول به بهره‌برداری رسیدند در چهارمحال و بختیاری حضور پیدا کردیم.

وی افزود: خوشبختانه امروز بالغ بر ۶۶۰ طرح با اعتباری افزون بر ۳۰۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسند، همچنین عملیات اجرایی تعداد قابل توجهی از دیگر طرح‌های عمرانی در سطح استان آغاز می‌شود.

مرتضوی بیان کرد: خوشبختانه وعده‌های دولت محقق شده است، هر کجا که مراجعه و سفر انجام می‌شود به لحاظ اینکه مصوبات سفر فهرست بندی شده بودند شاهد به بهره‌برداری رسیدن پروژه‌ها هستیم.

مرتضوی در خصوص حمایت از قشرآسیب‌پذیر در سال آینده، تصریح کرد: مجلس حقوق و دستمزد را برای آن بخش از کارکنانی که از محل منابع عمومی حقوق و دستمزد خود را دریافت می‌کنند مشخص کرد.

وی گفت: در بخش بازنشستگان هم علاوه بر افزایش ۲۰ درصدی مقرر شد که ظرف سه سال بازنشستگان به حداقل ۹۰ درصد دریافتی شاغلان برسند، البته تلاش ما و مجلس بر این است که منابع را تامین کنیم و در سال ۱۴۰۳ تامین و پرداخت انجام شود.

مرتضوی افزود: در حوزه حداقل حقوق و دستمزد کارگران شرکای اجتماعی دیدگاه‌های مختلفی دارند و این در حالی است که برخی از نمایندگان دولت، نمایندگان کارفرماها و کارگری قائل به مزد منطقه‌ای یا بخشی هستند، یعنی معتقدند میان صنایع باید تفاوت‌هایی وجود داشته باشد، حتی بیان می‌شود به صورت کلی همه همچون سنوات گذشته عمل کنند، این سه گزینه در کارگروه‌ها در حال بررسی است و کمیته‌های زیرمجموعه شورای عالی کار در حال بررسی هستند امید است در زمان مناسبی که با مشارکت شرکای اجتماعی تصمیم می‌گیریم  به یک وحدت نظر برسیم و برای سال آینده حداقل حقوق و دستمزد کارگران را اعلام کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: سال آینده همچنان پرداخت یارانه ادامه خواهد داشت و کار خوبی که دولت در این زمینه انجام داد طرحی تحت عنوان طرح فجرانه بود که از دهه فجر امسال آغاز و به مدت سه ماه یعنی تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.

منبع: آرمان ملی
 • ناشناس ارسالی در

  دقیقا با همین به تعویق انداختنتون دو ماهش را هاپولی هاپو کردید

 • ناشناس ارسالی در

  فقط به دنبال این هستید که به هر طریق که شده دزدی کنید

 • ناشناس ارسالی در

  اگر حافظتون خوب باشه قبلا یه یکماه انداختن عقب الان هم میره عقب یعنی خیلی سوسکی یه دو ماهی رو به جیب زدن

 • رضا ارسالی در

  ۱۰روز یارانه ما به جیب کی رفت

 • ناشناس ارسالی در

  خیلی راحت به بهانه واحی یک ماه یارانه مل ت رو دزدیدند
  کسی هست تو این مملکت از این سارقان استنتاق کنه

 • دبیر بازنشسته ارسالی در

  وقتی یک بسته پفک ار ۶۹۰۰رسید در ۳۰ماه به ۱۰۹۰۰۰یکصد ونه هزار تومان دیگه یارانه ۴۰۰یا۳۰۰تف عمر نمی ارزد من اخرین یارانه ۱۳۵تومانی ۱۵کیلو مرغ زنده در دهستان خودم خریدم الا باید واسه یک کیلو مرغ ۱۳۵پرداخت کنم‌ پس نمایش بس است دیگه زندگی خصوص ۱۵ملیون خانواده مزد بگیر چه کار گرچه کارمند شاغل وبازنشسته مبدل به جهنم روز رستاخیز نمود این دولت هیج دولتی قدر این دولت در زبان تکریم در دست شلاق فقر بر تن ملت نزد

 • ناشناس ارسالی در

  کم کم می ره تا پایان هر سال بعدم یهو پا می شی می بینی نیس

 • ناشناس ارسالی در

  خیلی. از. خانواده. با. همین. یارانه. زندگی. میکنند،شاید. باورش. برای. بعضی. سخت. باشد. ولی. هست. خیلی. از. ما. بی. خبر. نه. حقوقی. نه. مستمری. ولی. مسولان. بی. خبر. از. شکم. گرسنه. هموطنانشان.
  .

 • شه بخش ارسالی در

  به همین سادگی یارانه یک ماه غیب شد!

 • ناشناس ارسالی در

  خدا لعنت کند دولت ابراهیم رییسی را که ای ران را تبدیل به جهنم کرده فقر و گرانی،مل یات ،گرسنگی ،نداشتن پول برای درمان ،ترک تحصیل فرزندان از مدارس و دانشگاهها.. همه چیز حتی هزینه درمان ،لباس ،خونه ماشین و ....را برای ملت رویا کرد..

 • امیر ارسالی در

  واژه یارانه و اینکه دست مایه دولت برای فشار بر مردم و تحقیر آنها قرار گرفته واژه تنفر آمیزی است

 • قاصدک ارسالی در

  به گور پدرتون خندیدید با این تصمیم گیریه اتون ، شماها فقط یک مشت آشغال بی مصرفی ه ستید که بدرد دستمال توالت شدن میخورید نه چیز دیگه ای .

 • ناشناس ارسالی در

  ازاین دولتی که اکثریت ملت رازیر فشاراقتص ادی له نموده انتظارهراقدامی داریم

 • Niki👑 ارسالی در

  از ترس تظاهرات و كشت و كشتار نتونستن بنزين دولتي گرون كنن بشه ٣٠٠٠هزار تومن براي خرج جنگ غزه و حماس و حوثي ها يارانه مردم قطع كردن بعد عيد با اين گروني دوباره خون به پا ميشه اكثر مردم ايران با يارانه زندگي ميكنن

 • جد ارسالی در

  اشتباه بزرگی است 1 مردم در بیستم هر ماه حق ساب روی یارانه باز کرده بودند 2 در آخر هرمان بانک ها شلوغ می شوند به خاطر حقوق کارمندان 3 ابن لک نوع ریاکاری برا یه قطع تفریحی یارانه ناچیز است 4 اگر ریاکاری نیست 20 یا 30 چه تفاوتی دارد 5, تجربه نشان داده است خرابکاری جدید در پیش است

 • س ه ارسالی در

  بر پدر و مادر تون لعنت ؛ از بیستم هر ماه تمام حقوق بگیران و بدبخت بیچاره ها پول کرایه تاکسی و ی بربری تو جیب ندارن بردید سر برج با حقوق یکی کنید!!!!!!! انقدر ک ه برای بدبختی مستضعفین و پابرهنگان طرح م یریزید و......... بر اول و اخرتون لعنت

 • Niki👑 ارسالی در

  يارانه مردم قطع كردن دوباره بوي خون ميداد

 • اسلام ارسالی در

  می‌خوان یک ماه دیگشو هم بدزدن. این که ال ان دارن میدن خودش سر ماه بود . بهونه شلو غی سر ماه را آوردن انداختنش بیستم . مسخر ه کردن ملتو.

ارسال نظر