|
کدخبر: 318970

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت اتریوم

اتریوم رکورد زد / استیک ۳۰ میلیون ETH

در ژانویه 2024، داده‌های Intotheblock بالاترین نرخ استیک اتریوم را نشان داد که به حدود 30 میلیون اتر (ETH) رسید، همراه با نرخ مشارکت بالای 24 درصد! این نقطه عطف، اولویت برای استیک کردن به فروش سریع توکن‌ها را نشان می‌دهد.

اقتصاد اتریوم رکورد زد / استیک ۳۰ میلیون ETH

بیش از ۲۴ درصد از کل عرضه اتریوم در حال حاضر استیک شده که نشان دهنده پذیرش گسترده و اعتماد به مکانیسم اثبات سهام شبکه است.

هارد فورک Shapella اتریوم یک ارتقا بحث‌برانگیز بود که ترس از فشار فروش را برانگیخت. اما آخرین داده‌ها داستان دیگری را بیان می‌کند.

در ژانویه 2024، داده‌های Intotheblock بالاترین نرخ استیک اتریوم را نشان داد که به حدود 30 میلیون اتر (ETH) رسید، همراه با نرخ مشارکت بالای 24 درصد! این نقطه عطف، اولویت برای استیک کردن به فروش سریع توکن‌ها را نشان می‌دهد.

  • اترهای استیک شده همچنان در حال افزایش است، در حالی که تنها ۱۱ درصد از عرضه توکن در حال حاضر در صرافی‌های متمرکز ذخیره می‌شود.
  • با تجزیه و تحلیل آخرین ارقام، بدیهی است که ارتقا شاپلا اتریوم – که به استیک‌کنندگان امکان داد تا کوین‌های خود را برای اولین بار از دسامبر ۲۰۲۰ آزاد کنند – همانطور که در ابتدا پیش‌بینی می‌شد، منجر به فروش گسترده نشد.
  • حتی با معرفی ویژگی جدید که استیک‌کنندگان را قادر می‌سازد توکن‌های خود را بازیابی کنند، میزان کوین‌های استیک شده فعلی ۲۹.۱۳ میلیون اتر است که ۲۴.۲ درصد از کل عرضه را تشکیل می‌دهد.

 

  • نرخ استیکینگ اتریوم معیاری است متشکل از دو جزء: پاداش برای وظایف لایه اجماع و کارمزد تراکنش‌های اولویت‌دار.
  • این پاداش‌ها توسط «سیاست پولی» شفاف اتریوم هدایت می‌شوند که بر اساس کل اتر استیک شده تطبیق داده می‌شود و امنیت را در اولویت قرار می‌دهد. از سوی دیگر، کارمزد تراکنش‌ها تحت تأثیر تقاضا در شبکه اتریوم است که معمولاً با ازدحام شبکه یا فرصت‌های جدید افزایش می‌یابد.

استیک اتریوم چیست؟

اگر علاقه و سرمایه کافی برای ورود به دنیای معاملات ارز دیجیتال اتریوم را دارید اما از فرصت و دانش کافی برای ترید روزانه و کسب سود از نوسان قیمت اتریوم برخوردار نیستید، فرایند استیک اتریوم (Ethereum Staking) می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای کسب درآمد از بازار این رمزارز باشد.

شبکه اتریوم بر اساس مکانیسم اثبات سهام (PoS) ایجاد شده و کاربران می‌توانند با استیک اتریوم به روش‌های مختلف به تامین اعتبارسنجی در این شبکه بپردازند و از این طریق کسب درآمد غیر فعال (Passive Income) داشته باشند. زمانی که شما مقدار مشخصی از رمزارز اتریوم (ETH) را طی مدت زمان مشخصی در شبکه اتریوم سپرده‌گذاری می‌کنید، در واقع استیک اتریوم انجام داده‌‌اید و در ازای آن پاداشی در قالب اتریوم دریافت خواهید کرد.

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، فرایند مشارکت در اعتبارسنجی تراکنش‌ها در بلاک‌چین اثبات سهام (PoS)، استیکینگ (Staking) نامیده می‌شود. در بلاک‌چین‌هایی که بر اساس مکانیسم اثبات سهام (PoS) راه اندازی شده‌اند، امنیت شبکه توسط اعتبارسنج‌ها یا اصطلاحا ولیدیتورها (Validator) تامین می‌شود.

پس از رویداد مرج اتریوم، مکانیسم ایجاد بلاک‌های جدید در این شبکه از اثبات کار به اثبات سهام تغییر یافت. در فرایند استیک اتریوم شما اقدام به قفل کردن رمزارز اتریوم در بلاک‌چین اتریوم کرده و در تامین امنیت شبکه، پردازش تراکنش‌ها، ذخیره اطلاعات و ایجاد بلاک‌های جدید در بلاک‌چین ایفای نقش می‌کنید و در ازای این ایفای نقش پاداشی در قالب رمزارز اتر دریافت خواهید کرد.

به بیان ساده‌تر سپرده‌گذاری کوین در فرایند استیک را می‌توان با سپرده‌گذاری پول در بانک‌ها مشابه‌سازی کرد. همانطور که در سپرده‌گذاری‌های بانکی شما سرمایه خود را در اختیار بانک قرار داده و در ازای این سپرده‌گذاری نرخ بهره دریافت می‌کنید، در استیک کردن اتریوم نیز شما می‌توانید رمزارز ETH را به روش‌های مختلف سپرده‌گذاری کرده و در ازای آن نرخ بازده سالانه که اصطلاحا APR (Annual Percentage Rate) نامیده می‌شود، دریافت کنید.

 

منبع: بیت پین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها