|
کدخبر: 317632

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | ETF بیت کوین

نظر تحلیلگران درباره تایید ETF بیت کوین در این هفته!

در میان گمانه‌زنی‌های فزاینده درباره آینده صندوق‌های ETF اسپات بیت‌کوین، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اخیراً نظرات جدیدی را در مورد درخواست‌های شرکت‌های متقاضی منتشر کرده است. این اقدام بحث‌هایی را در مورد احتمال به تأخیر افتادن زمان اعلام نظر این رگولاتور ایجاد کرده است.

اقتصاد نظر تحلیلگران درباره تایید ETF بیت کوین در این هفته!
ETF اسپات به صندوقی گفته می‌شود که تابع قیمت لحظه‌ای بیت کوین است و ETF آتی به صندوقی گفته می‌شود که در آن به‌جای بیت کوین، قراردادهای آتی بیت کوین معامله می‌شود. اولین ETF آتی بیت کوین که در آمریکا راه‌اندازی شد، پروشرز بیت کوین استراتژی بود که در سه‌ماههٔ چهارم ۲۰۲۱ و در اوج آخرین بازار صعودی بیت کوین راه‌اندازی شد.

بیت کوین در حال تقویت خود به عنوان یک دارایی قانونی است که هر کسی می‌تواند در آن سرمایه‌گذاری کند. از نظر فنی، ضابطه‌ای وجود ندارد و بسیاری از موسسات و افراد نمی‌توانند به صورت قانون‌مند اقدام به خرید و نگه‌داری Bitcoin کنند. بسیاری معتقدند ETF بیت کوین می‌تواند این هدف را برآورده کند. در حالی که صندوق قابل معامله ارز دیجیتال BTC هم‌اکنون در کانادا وجود دارد، اما قانون‌گذاران در ایالات متحده هنوز اجازه حضور این صندوق‌ها را در بازارهای بورس آمریکا نداده‌اند.

بیت کوین و بازار ارزهای رمزنگاری شده مسیری طولانی را طی کرده‌اند. یک دهه پیش، این فناوری فقط توسط جامعه کوچکی از علاقه‌مندان استفاده می‌شد. همه داستان پرداخت ۱۰,۰۰۰ رمز ارز BTC برای خرید دو پیتزا را شنیده‌ایم. اما در چند سال اخیر رشد شگرفی در این صنعت شکل گرفت. ما شاهد ظهور بسیاری از مشاغل موفق هستیم که بر اساس این صنعت ساخته شده‌اند. تعداد بی‌شماری از پروژه‌های رمزنگاری، تولد دیفای (DeFi) و دیگر موارد از جمله این شکوفایی هستند. قانون‌گذاری دولت‌ها برای این صنعت نیز در حال رونق است. شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) بیش از ۲ میلیارد دلار از ترازنامه خود را به بیت کوین اختصاص داده و همچنین شما هم اکنون با رمز ارز BTC خود می‌توانید خودرو تسلا خریداری کنید.

در میان گمانه‌زنی‌های فزاینده درباره آینده صندوق‌های ETF اسپات بیت‌کوین، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اخیراً نظرات جدیدی را در مورد درخواست‌های شرکت‌های متقاضی منتشر کرده است. این اقدام بحث‌هایی را در مورد احتمال به تأخیر افتادن زمان اعلام نظر این رگولاتور ایجاد کرده است.

جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر حوزه ETF، در این مورد دیدگاه متفاوتی ارائه کرده است. او نظرات و اشکالات مطرح‌شده توسط SEC را نشان‌دهنده احتمال به تاخیر افتادن اعلام نتیجه نمی‌داند. او معتقد است که سرعت بالای این رگولاتور در مطرح کردن مشکلات، نشان از اشتیاق آن‌ به تأیید به‌موقع این محصول سرمایه‌گذاری است.

اسکات جانسون (Scott Johnsson)، دیگر کارشناس حوزه ETF نیز از دیدگاه سیفارت حمایت کرده و با اشاره به رویکرد SEC در بررسی سایر درخواست‌ها، احتمال تأیید در موعد مقرر را بالا می‌داند. این گزارش باعث ایجاد خوش‌بینی در جامعه ارزهای دیجیتال شده است.

تحلیلگران ماتریکس‌پورت (Matrixport) پیش‌بینی کرده‌اند که تأیید ETF اسپات بیت کوین ممکن است به تعویق بیفتد.

در همین حال، جی کلایتون (Jay Clayton)، رئیس سابق SEC معتقد است که تایید ETF اسپات بیت‌کوین امری «حتمی» است. در چند سال گذشته، SEC تمامی‌ درخواست‌ها برای ارائه ETF اسپات بیت کوین را رد کرده و دلیل آن را وجود نگرانی در مورد دستکاری احتمالی بازار و تقلب عنوان کرده است.

با این حال، کلایتون اکنون صراحتا عنوان کرده که تایید ETF اسپات بیت کوین بسیار نزدیک است. وی خاطرنشان کرد که پویایی بازار بیت کوین طی پنج سال گذشته به شدت بهبود یافته است.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها