|
کدخبر: 135107

قیمت دلار امروز به کدام سمت می رود؟

دیروز دلار ۹۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۲۶ هزار تومان رسید. اما برای قیمت دلار، امروز چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

اقتصاد قیمت دلار امروز به کدام سمت می رود؟

فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه در مجلس از احتمال بررسی مجدد FATF و پالرمو در صورت لغو تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به برجام خبر داد. از سوی دیگر امروز مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران گفت: این بازار در نظر دارد از امروز دوشنبه ۲۶ آبان نرخ‌های خود را به شکل عمومی و از طریق سایت و مجاری رسمی متعلق به این بازار منتشر کند.

دلار پس از اعلام مقدماتی نتایج انتخابات آمریکا دچار ریزش سنگینی شد؛ ولی پس از آن به سرعت افزایش قیمت را تجربه کرد. از انتهای هفته گذشته، فضای بازار به مرور آرام تر شد و قیمت در جهت کاهشی قرار گرفت. کاهش آرام و منظم این روزهای دلار موجب شده است که برخی معامله گران از فشار متناوب به قیمت خبر دهند. از نگاه آنها، اگر دلار این بار افت کند، احتمال کمتری برای بازگشت سریع وجود دارد.

در کنار این، گفته می‌شود از امروز  اطلاع رسانی قیمت بازار متشکل ارزی آغاز می‌شود. عده‌ای باور دارند، بازارساز ممکن است به خاطر این اتفاق با سنگینی بیشتری در موقعیت فروش قرار بگیرد و حداقل اجازه افزایش قیمت‌ها را ندهد.

با این حال، باید دید در سمت بازار حواله، درهم هم افزایش خاصی را تجربه نمی‌کند یا با افزایش خود بار دیگر، انگیزه بازیگران داخلی برای خرید ارز را بالا می‌برد. درهم در صورتی که فردا بتواند مرز ۷هزار تومانی را حفظ کند، سیگنالی از مقاومت در برابر افت بیشتر ارسال کرده است که می‌تواند ذهنیت بازیگران داخلی را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر