کدخبر: 102574

مزیت آزادسازی سهام عدالت به روش غیرمستقیم

نیمه خرداد ماه آخرین مهلت انتخاب روش مستقیم یا غیر مستقیم سهام عدالت عنوان شده است. بر این اساس تاکنون حدود ۱۶ میلیون نفر روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند و به صورت خودکار ما بقی سهامداران در روش غیر مستقیم یا انتخاب شرکت‌های سهام عدالت استانی قرار خواهند گرفت.

اقتصاد مزیت آزادسازی سهام عدالت به روش غیرمستقیم

نکته جالب توجه اینکه یکی از مزیت‌های مهم آزاد‌سازی سهام عدالت به روش غیر مستقیم دریافت سود سالیانه از طریق یک حساب بانکی است. این موضوع عمدتا مورد توجه افرادی که روش ازادسازی مستقیم را انتخاب کرده‌اند قرار نگرفته است.

بر این اساس سهامدارانی که روش ازادسازی مستقیم را انتخاب می‌کنند برای دریافت سود مجامع ۳۶ شرکت سهام عدالت بایستی به بانک‌هایی مختلفی که از سوی این شرکت‌ها اعلام می‌شود مراجعه کنند. این درحالی است که افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب می‌کنند تنها از طریق یک حساب سود تمام ۳۶ شرکت سهام عدالت را دریافت می‌کنند.

در واقع اگر سازوکار پرداخت سود شرکت‌ها از طریق سامانه سجام فراهم می‌شد دیگری نیازی به مراجعه به بانک‌های مختلف برای دریافت سود مجمع نبود اما درحال‌حاضر چنین زمینه‌ای فراهم نشده و سهامداران بایستی برای دریافت سود به بانک‌ها مختلف مراجعه کنند.

بر اساس روش غیر مستقیم آزاد‌سازی سهام عدالت سهامداران تنها با یک شرکت سرمایه‌گذاری استانی مواجه هستند و این شرکت سود سالیانه را از طریق یک حساب برای سهامداران واریز خواهد کرد.

با توجه به تعداد بالای افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند و با توجه به اینکه ظرفیت فروش ۳۰ درصد این سهام فراهم شده است عملا بایستی این افراد برای دریافت سود سالیانه به بانک‌های مختلف مراجعه کنند. بنابراین لازم است برای رفع این مشکل هرچه سریع تر سازوکار پرداخت سود متمرکز مجامع شرکت‌ها فراهم شود.

 

منبع: خبر ۲۴
 • ناشناس ارسالی در

  آخرش نفهمیدیم درروش غیرمستقیم سهام عدالت تکلیف خریدوفروش وسودآن تاچه زمانی مشخص میشود.

 • فرج الله شعبانی ارسالی در

  اشتباه شده سهام عدالت راروش مستقیم انتخاب کردم اگرراه داره روش غیرمستقیم راانتخاب کنم

 • ناشناس ارسالی در

  سلام من۱۸ خرداد سهام عدالت آزاد سازی کردم ولی همون روز پشیمون شدم تو رو خدا لطف کنید سایت لغو آزادسازی برا کسانی که پشیمانند بگذارید تو رو خدا قبول کنید

 • آسکانی ارسالی در

  ما اصلا هیچ اقدامی وهیچ جا هم نرفتیم
  یعنی دولت به صورت خودکار روش غیر مستقیم برای ما زده
  حالا تکلیف ما چیه

 • محمد ارسالی در

  سلام پدر بنده با روش مدیریت غیرمستقیم با استفاده از تسهیلات صندوق بازنشستگی یک میلیون تومان سهام etfخریدند. میشه توضیح بدید چکار کنیم و چی میشه؟

ارسال نظر