پیش‌بینی تجارت ایران و چین در سال ۹۹

رئیس اتاق مشترک ایران و چین می‌گوید: آنچه مشخص است با شیوع ویروس کرونا و کاهش نرخ نفت میزان واردات کالاها از کشور چین به ایران نسبت به سال ۹۸ کمتر خواهد شد.

پول خرید تضمینی دو محموله گندم پرداخت شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر از پرداخت پول دو محموله گندم تحویلی کشاورزان این استان خبر داد و گفت که اولین محموله‌های گندم‌کاران به وزن ۱۳۵ تن تحویل مراکز خرید گندم در استان بوشهر شد.

آخرین آمار از وضعیت صادرات کشور

سیستان و بلوچستان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: دو میلیون و ۹۲ هزار و ۹۷۵ تن کالا توسط ۸۶ هزار و ۲۱۶ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی میرجاوه و میلک در سال ۹۸ صادر شده است.

رحمانی: اقلام بهداشتی ۴۸ساعته ترخیص می‌شود

وزیر صنعت با اشاره به افزایش تولید کالاهای بهداشتی در کشور در پی شیوع کرونا گفت: ثبت سفارش و واردات انواع ماسک پزشکی طی ۴۸ ساعت انجام می شود.

مسیر جدید واردات کالا از ترکیه مشخص شد

سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد: با تلاش سفارت ایران در آنکارا و بر اساس تصمیم ترکیه، از هفته آینده بازارچه مرزی " ساری سو" مسیر جدید ورود کالا از ترکیه به ایران می‌شود.

قیمت روز مرغ اعلام شد + جدول

در جدول زیر قیمت روز مرغ را مشاهده می‌کنید:

تلاش برای فعال‌سازی دفاتر تجارت خارجی

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ادامۀ رایزنی‌ها در سال جدید با وزارت امور خارجه، بخش خصوصی و سازمان‌های زیرمجموعه وزارت صمت به منظور فعال‌سازی دفاتر تجاری خارج از کشور و استفاده از ظرفیت‌ این بخش‌ها جهت بهره‌برداری در امور بازرگانی و تجارت خارجی خبر داد.

رونمایی از طرح جدید گمرک

طرح گمرک هوشمند در راستای امنیت و تسهیل تجارت با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و وزرای صمت و اقتصاد رونمایی شد.

مرز ایران و ترکیه بازگشایی می‌شود

رییس اتاق مشترک بازرگانى ایران و ترکیه، گفت: طی چند روز آینده با بازگشایی مرز زمینی، تبادلات مرزی بین دو کشور ایران و ترکیه از سر گرفته می‌شود.

تخلیه ۱۹۷ هزار تن گندم وارداتی در بندر امام

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: ١٩٧ هزار تن محموله گندم در ۱۶ روز نخست سال جاری در بندر امام خمینی(ره) تخلیه شد.