همایش کیفیت برگزار شد/ نماینده مجلس: برای رونق تولید یک راه داریم

پنجمین همایش ملی کیفیت و مشتری مداری با رویکرد نقش رقابت‌پذیری و بهبود کیفیت در جلب رضایت مندی مصرف‌کنندگان برگزار شد.

رکورد ذخایر کالاهای استراتژیک شکسته شد

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی از شکسته‌شدن رکورد ذخایر کالاهای استراتژیک خبر داد و گفت: تابه‌حال این میزان ذخایر استراتژیک کالای اساسی نداشته‌ایم و از این نظر در شرایط بسیار مطلوبی قرار داریم.

صادرات ۱۰هزار تن مواد معدنی از بندر شهید بهشتی

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: نخستین محموله بزرگ صادراتی بخش خصوصی از بندر شهید بهشتی چابهار در قالب ۱۰ هزار تن مواد معدنی از نوع سوپرفاین صادر شد.

محدودیت صادرات از مرز چذابه لغو شد

مدیر پایانه تجاری چذابه از آغاز صادرات کالا به عراق از مرز چذابه خبر داد.

افزایش ۸۰درصدی قیمت برخی خوراکی‌ها!

قیمت هر کیلوگرم سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی و پیاز در آذرماه ۹۸ نسبت به آذرماه ۹۷ به ترتیب ۳۳.۷، ۸۶.۴ و ۶۰.۸ درصد رشد داشته است.

ممنوعیت جدید برای واردات حیوانات خوراکی و خانگی

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از ممنوعیت واردات حیوانات از کشورهای آلوده به کرونا خبر داد.

انتقاد وزیر صمت از واردات شبه‌رسمی کالا

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: علیرغم آنکه برای حمایت از تولید داخل در تلاش هستیم اما از برخی منافذ، واردات شبه رسمی کالا انجام می‌شود که قاچاق نیست.

ماجرای ترخیص کالاهای پرحاشیه به کجا رسید؟

سرانجام در جریان تصمیم هیات دولت برای تعیین تکلیف و ترخیص برخی اقلام رسوب کرده در گمرک کالاهای گروه ۴ که عمدتا غیر ضرور و مصرفی بوده و حواشی بسیاری نیز در رابطه با آنها وجود داشت ترخیص می‌شوند.

قیمت مصوب برنج هندی اعلام شد / برخورد با گرانفروشان!

معاون وزیر صنعت، قیمت مصوب هر کیلوگرم برنج پاکستانی را ۸۹۰۰ تومان و برنج هندی را ۸ هزار تومان عنوان کرد و گفت: هیچ کس حق گرانفروشی به بهانه اخذ مابه‌التفاوت از واردکنندگان را ندارد.

لوازم‌خانگی بدون شناسه نخرید!

رئیس هیات مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه بعد از اجرای طرح شناسه‌دار کردن کالاها این اتحادیه از فروشگاه‌داران تعهد می‌گیرد که خدمات پس از فروش کالایی که می‌فروشند را به عهده بگیرند، از مردم خواست لوازم خانگی بدون شناسه نخرند تا به دردسر نیافتند.