پادشاهی رونالدو در UCL + عکس

کریستیانو رونالدو علاوه بر اینکه در تاریخ چمپیونزلیگ بیشتر از هر فوتبالیست دیگری گل زده، در مراحل حذفی این رقابت هم تعداد گلهایش از همه و از جمله از رقیب بزرگش لیونل مسی به مراتب بیشتر است.

گسترش‌نیوز: اشتهای سیری‌ناپذیر کریستیانو رونالدو برای گلزنی باعث شده او همه رکوردهای گلزنی موجود در لیگ قهرمانان اروپا را با اختلاف شکسته و به سمبل و نماد گلزنی در این رقابتها تبدیل شود. رونالدو علاوه بر اینکه بهترین گلزن تاریخ چمپیونزلیگ است، در مراحل حذفی این رقابت هم تعداد گلهای به مراتب بیشتری از همه رقبایش زده و آمار گلزنی‌اش در این مراحل، به مراتب بیشتر از لیونل مسی است.

UUCL.JPG

گلی که رونالدو در آمستردام با پیراهن یوونتوس به آژاکس زد صد و بیست و پنجمین گل او در چمپیونزلیگ و البته شصت و چهارمین گل او در مراحل حذفی این رقابتها بود. این گل رونالدو در عین حال تعداد گلهای او که در مراحل یک‌چهارم، نیمه‌نهایی و فینال چمپیونزلیگ به ثمر رسیده را به عدد شگفت‌انگیز ۴۱ گل رساند. این در حالی است که تعداد گلهای مسی در این مراحل تنها ۱۶ گل بوده است.

بیشترین گل زده در مراحل حذفی چمپیونزلیگ

لیونل مسی در مراحل حذفی چمپیونزلیگ رویهم‌رفته ۴۲ گل به ثمر رسانده که البته تا رکورد ۶۴ گله رونالدو همچنان فاصله زیادی دارد. اما اگر تنها به سه مرحله فوق‌العاده حساس، یک‌چهارم، نیمه‌نهایی و فینال نگاه کنیم، تعداد گلهای مسی در این سه مرحله تنها ۱۶ گل بوده و این در حالی است که رونالدو در این مراحل موفق به زدن ۴۱ گل شده است.

بیشترین گل زده از یک چهارم تا فینال چمپیونزلیگ

مسی در ۲۱ بازی در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان شرکت داشته و در این بازی‌ها ۱۰ گل به ثمر رسانده درحالیکه رونالدو با همین تعداد بازی در این مرحله، موفق شده رقم حیرت‌انگیز ۲۴ گل را به نام خود ثبت کند.

رونالدو در مرحله نیمه‌نهایی این رقابتها هم ۲۱ بار بازی کرده و ۱۳ گل زده درحالیکه مسی در مرحله نیمه‌نهایی تنها موفق به زدن ۴ گل شده است. مسی از نظر گلزنی در مرحله نیمه‌نهایی چمپیونزلیگ در رتبه پنجم قرار دارد و رابرت لواندوفسکی با ۶ گل و یاری لیتمانن و الساندرو دلپیرو با ۵ گل زده از او جلوتر ایستاده‌اند.

منبع: ورزش سه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید