انگلستان برنده جنگ تجاری چین و آمریکا

احتمال زیادی وجود دارد که چین به‌عنوان یکی از پاسخ‌هایش به اقدامات امریکا، دسترسی بانک‌های امریکایی به بازار این کشور را محدود کند.

گسترش نیوز: گری گریمستون - مدیرعامل بانک "بارکلی پی ال سی" در مصاحبه با شبکه سی ان بی‌سی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال محدود شدن دسترسی بانک‌های امریکایی به بازار چین گفت: نمی‌خواهم چنین جوابی بدهم اما فکر می‌کنم که این احتمال وجود دارد. وی افزود: اگر پکن بانک‌های امریکایی را هدف گیرد، بانک‌های انگلیسی سعی خواهند کرد، جای رقبای امریکایی‌شان را بگیرند.

وی در بخشی از سخنانش گفت: در یکی از همایش‌ها، چینی مدیرعامل بانک امریکایی "گلدمن ساکس" را در دورترین محل کنفرانس نشاندند، این یکی از راه‌هایی است که چینی‌ها نارضایتی خود را از اقدامات امریکا ابراز می‌کنند. وی که مالک یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری انگلیسی نیز هست، گفت که نزاع چین و امریکا احتمالا به این زودی‌ها حل نخواهد شد.

گریمستون گفت: چینی‌ها در نظر دارند در افق سال ۲۰۴۹ میلادی که مصادف با یکصدمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین است، بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا شوند. وی تغییر در موازنه قدرت جهان را یکی از نگرانی‌های اصلی خود خواند و گفت که درحال بازگشت به دورانی هستیم که دولت‌های بزرگ با یکدیگر در ستیز بودند و چندجانبه‌گری اهمیت چندانی نداشت.

منبع: ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید