روحانی: بدخواهان در مبارزه با ملت ما موفق نخواهند بود

رئیس‌جمهوری گفت: امروز اساس جنگ بدخواهان با ملت جنگ امید یا جنگ اراده هاست ولی پیروز نهایی این جنگ و فشار ملت ایران خواهد بود.

‌گسترش‌نیوز: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم بهره‌برداری از پایانه مسافربری سلام در فرودگاه امام خمینی (ره) اظهارکرد: در این شرایط حساس که بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم کشورمان را نسبت به آینده ناامید کنند، علیرغم همه فشارهای دشمنان شاهد تحرک تازه در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور عزیزمان هستیم و خواهیم بود.

وی افزود: امروز اساس جنگ بدخواهان با ما جنگ امید یا جنگ اراده هاست آنها می‌خواهند با توطئه و نقشه‌های شومشان ملت ایران را از توسعه آینده کشور ناامید کنند. ولی ملت بزرگ ما می‌خواهد امید و سرزندگی خود را نشان دهد و دشمن را نسبت به اهداف شوم آن ناامید می‌کند.

رئیس‌جمهوری ادامه داد: در این راستا اقدامات آنها برای فشار به ملت ایران افزایش یافته و البته عکس العمل ایران نسبت به آن فشارها نیز افزایش یافته است، پایان این نبرد پیروزی ملت ایران خواهد بود. زیرا طرف مقابل ما ملت نیست. ما با هیچ ملتی نمی‌جنگیم طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم تجربه هستند اما این طرف داستان گروهی از مسئولان کشور نیستند بلکه تمام ملت ایران یکپارچه در این مبازره حضور دارند.

روحانی خاطرنشان کرد: دشمنی آنها به طور مستقیم علیه فرد فرد ملت ایران است. بی‌تردید در این مبارزه موفق نخواهند بود.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه این پایانه در ظرف ۲ سال با تلاش کارگران، متخصصان و مدیران کشور ساخته شده است، افزود: زمانی اگر کشوری ادعا می‌کرد یک پایانه را ظرف یک سال و نیم یا ۲ سال ساخته است، ما تعجب می‌کردیم، اما امروز فرزندان این سرزمین با تکیه بر اراده، امید به آینده و عشق به ملت می‌توانند پروژه‌هایی که با دیگر کشورها رقابت می‌کند را افتتاح کنند.

روحانی با بیان اینکه افتتاح پایانه فرودگاهی با افتتاح دیگر پروژه‌ها اقتصادی متفاوت است، گفت: همکاری و هماهنگی ارگان‌های مختلف برای راه‌اندازی یک پایانه به معنی هماهنگی و وحدت بخش‌های مختلف برای راه‌اندازی یک پروژه مهم خدماتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در یک کشور است.

وی با تاکید بر اینکه «امروز نیازمند یک تحرک و یک پرش به سمت توسعه هستیم»، اظهارکرد: اگر کشوری در زمینه خرید، تعمیر و اورهال هواپیما مشکلی نداشته باشد، اداره صنعت هوانوردی آسان است، اما ما باید از همه بخش‌های صنعت هوانوردی تشکر کنیم زیرا با وجود تمام مشکلات در همه بخش‌های زیرساختی، هماهنگی، هدایت، در سطح کشورهای پیشرفته جهان هستیم؛ کمبودهایی در این عرصه داریم که قابل رفع هستند.

رئیس‌جمهوری رونق صنعت هوایی را از مهم‌ترین برنامه‌های دولت یازدهم و دوازدهم عنوان کرد و گفت: ما با فضایی که در روابط بین‌المللی ایجاد کردیم بعد از چند ده سال توانستیم تعدادی هواپیمای مدرن و جدید وارد کشور کنیم؛ مردم ما می‌خواستند وقتی سوار هواپیما می‌شوند، هواپیما از کارخانه مستقیم وارد کشور شده باشد.

منبع: ایرنا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید