ساختار کدام بخش‌ بودجه ۹۸ باید اصلاح شود؟

سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس از دستورکار نمایندگان برای اصلاح ساختار بودجه ۹۸ در پارلمان خبر داد.

گسترش‌نیوز: بهروز نعمتی، سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر دستور مقام معظم رهبری برای اصلاح ساختار بودجه کشور، گفت: رهبر انقلاب، صاحب‌نظران و تعداد زیادی از نمایندگان مجلس، بارها تذکر داده‌ بودند که ساختار بودجه کشور می‌بایست اصلاح شود. بنابراین قرار شده این موارد در بررسی لایحه بودجه ۹۸ مدنظر قرار گیرد.

Nemati.jpg

وی با اشاره به آغاز روند بررسی لایحه بودجه ۹۸ از روز شنبه (۲۷ بهمن) در صحن پارلمان، اظهارکرد: آنچه که مدنظر آقای لاریجانی رئیس مجلس درباره ساختار بودجه کشور است، شامل چابک‌سازی دولت، بهبود فضای کسب و کار و افزایش ضریب افزایش اشتغال و تولید است. همگان بر این موارد تأکید دارند و خواستار اصلاح ساختارها در این حوزه‌ها شدند.

سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بخش دیگری از اصلاح ساختار بودجه کشور که باید در مجلس و توسط نمایندگان صورت گیرد، طرح‌های عمرانی، خصوصی‌سازی‌ها و مواردی این چنینی است.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سؤال که در شرایطی که بررسی لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون تلفیق پایان یافته، آیا امکان اصلاح ساختارهای آن وجود دارد یا خیر، خاطرنشان‌کرد: اصلاح ساختار بودجه کشور در دستورکار نمایندگان مجلس قرار گرفته و همزمان با آغاز روند بررسی این لایحه در مجلس نیز اصلاح ساختارها امکان‌پذیر است.

منبع: تسنیم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید