تعطیلاتی لوکس با هتل ایگلو + تصاویر

امروزه در برخی از کشورهای سردسیر برای جذب توریست، هتل هایی به شکل ایگلو ساخته و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گسترش‌نیوز: در این بین باید توضیح مختصری درباره ایگلو داد: در واقع کلبه‌های یخی اسکیمو‌ها که با استفاده از بلوک‌های برف و یخ ساخته می‌شود ایگلو نام دارند و خانه‌های قدیمی اسکیموها و پناهگاه‌های موقتی شکارچیان در زمستان آلاسکا محسوب می‌شوند. البته واژه «ایگلو» در زبان اینوییت (زبانی که بسیاری از اسکیمو‌ها به آن زبان گویش می‌کنند) به معنی خانه‌ است و فقط معنی خانه برفی نمی‌دهد. ساختار گنبدی ایگلو باعث می‌شود تا در مقابل طوفان‌های پرقدرت مقاوم باشد.

IGLOO1.jpg

IGLOO6.jpg

ایگلو نسبت به غار برفی برای مدت زمان بیشتری قابل استفاده است و امنیت بیشتری دارد. در مناطق قطبی اختلاف دمای داخل و بیرون ایگلو به چیزی حدود ۴۰ درجه سانتی گراد می‌رسد.

IGLOO2.jpg

و حالا ساختمان‌های ایگلو در عصر مدرن و جذب توریست‌های علاقه مند به هیجان و ثروتمند را در این مقاله می‌توانید مشاهده می‌کنید. به عنوان مثال، طراحان فنلاندی با استفاده از سبک معماری اسکیموها خانه‌هایی را به شکل خانه‌ اسکیموها در میان مناطق جنگلی و برف‌گیر طراحی کرده‌اند که امکان مشاهده شفق قطبی را فراهم می‌کند. هتل لوکس Kakslauttanen متشکل از ۲۰ خانه کوچک است که به سبک خانه اسکیموها موسوم به «ایگلو» طراحی شده‌اند؛ اما در ساخت آنها به جای بلوک‌های برف و یخ، از شیشه برای پوشش دادن بدنه و سقف استفاده شده است. باوجود برف فراوان در اطراف خانه‌های شیشه‌ای، محیط داخل از هوای کاملا گرم و مطبوعی برخوردار است.

IGLOO23.jpg

IGLOO12.jpg

IGLOO11.jpg

IGLOO7.jpg

این هتل در یکی از بهترین مناطق برای تماشای شفق قطبی ساخته شده است. درختان پراکنده، هوایی عاری از آلودگی و نمای کاملا شیشه‌ای هر خانه، اجازه تماشای هزاران ستاره را در هنگام شب فراهم می‌کند. همچنین مسئولان این هتل شیشه‌ای زمان وقوع شفق قطبی را به ساکنان اطلاع می‌دهند.

IGLOO34.jpg

IGLOO3.jpg

IGLOO.jpg

شفق قطبی از برخورد ذرات گاز با جو زمین در هنگام طلوع خورشید ایجاد می‌شود و این نور تا دو دقیقه قابل رویت است؛ این نور از ماه اوت تا آوریل قابل مشاهده است. تا به حال چیزی شبیه به این در هیچ کجا ندیده اید. این بهترین نمایش نور طبیعی است.

IGLOO13.jpg

IGLOO8.jpg

IGLOO5.jpg

ایگلو از شیشه‌های حرارتی ساخته شده و سرمازده نخواهید شد و شفق شمالی شگفت‌انگیز را از تمام پنجرهای اتاقتان خواهید دید.

IGLOO131.jpg

IGLOO4.jpg

منبع: LOGIN BRANDS

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید