نان کپک‌زده همچنان غذای دام است

احمد نصیری گفت: گفته می‌شود که منبع ورود این سم ذرت آلوده است اما افلاتوکسین قبلاً هم که از ذرت آلوده خبری نبود وجود داشت چون یکی از منابع اصلی تغذیه دام نان خشک و کپک‌زده است.

وزارت بهداشت: مردم با خیال راحت شیر مصرف کنند

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه میزان آفلاتوکسین در شیر و لبنیات بسیار ناچیز است، گفت: توصیه اکید ما این است که مردم به تبلیغات سوء توجه نداشته باشند و مصرف شیر را متوقف نکنند.

کاهش میزان سم آفلاتوکسین در لبنیات و خشکبار

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: در سال‌های اخیر میزان آفلاتوکسین در مواد غذایی از جمله لبنیات و خشکبار روند کاهشی داشته است.

آنفلوآنزا چند نفر را به کام مرگ کشاند؟

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: پس از فروکش کردن موج اول آنفلوآنزای فصلی، طبق آخرین آمار تاکنون ۱۱۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای نوع H۱N۱ از دست داده‌اند و این درحالی است که بروز آنفلوآنزای فصلی با نوع B ویروس نیز دور از انتظار نیست.

ماسک‌های تنفسی چند ساعت قابل استفاده هستند؟

یک ماسک معمول تنفسی، فقط مدت‌زمان کوتاهی و در حد چند ساعت می‌تواند بازده مناسبی داشته باشد و بهتر است هرچند ساعت یک‌بار تعویض گردد.

ماجرای قلبی که از تبریز به تهران آمد + تصاویر

 رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت از انجام موفق سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در کشور از تبریز به تهران خبر داد.

وزیر بهداشت: آمریکا مانع‌ از واردات دارو می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با انتقاد از تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران نوشت: تحریم‌های واشنگتن تهیه و واردات دارو و وسایل پزشکی را برای شهروندان ما غیر ممکن کرده است.

نامه وزیر بهداشت در واکنش به تحریم دارویی ایران

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با انتقاد از تحریم‌های اقتصادی امریکا علیه ایران نوشت: تحریم‌های واشنگتن تهیه و واردات دارو و وسایل پزشکی را برای شهروندان ما غیر ممکن کرده است.

هشدار وزارت بهداشت درباره نفوذ یک گاز سرطان‌زا

مدیر برنامه بهداشت پرتوهای وزارت بهداشت، تنفس گاز رادون در افراد غیر سیگاری را نخستین عامل موثر در بروز سرطان ریه خواند و گفت: گاز رادون به طور معمول آلوده‌کننده هوای آزاد نیست و موضوعی که می‌تواند سبب نگرانی باشد، تجمع گاز رادون در اماکن سر بسته مانند منازل است.

آنفلوآنزا همچنان تلفات می‌گیرد+آمار کشته شده‌ها

معاون بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: با مرگ دو مبتلا به آنفلوانزا در هفته گذشته، تعداد کل تلفات این بیماری از اول مهر ماه تا کنون به ۱۰۸ نفر رسید.