سیر تا پیاز گرمازدگی؛ درمان با چند راه ساده

با شروع فصل تابستان روزهای گرمی را تجربه خواهیم کرد؛ روزهایی که گرمای آن می‌تواند مشکلاتی نظیر گرمازدگی را به همراه داشته باشد. اما از کجا بفهمیم گرمازده شده‌ایم، راه‌های درمان و پیشگیری از آن چیست؟

وقتی دردهای عضلانی خبر از بیماری می دهد

وقتی تمام هفته را ورزش کرده‌اید یا تمرینات سنگینی در باشگاه داشته‌اید یا حتی زمانی که یک اسباب کشی یا تغییر دکوراسیون اساسی خانه تان را پشت سر گذاشته اید، دردهای طاقت فرسای عضلانی انتظارتان را می‌کشد.در حقیقت، وقتی فعالیت بدنی‌ای دارید که فراتر از عادت همیشگی بدن تان است، ماده‌ای شیمیایی‌ای به ناملاکتیک اسید در نتیجه ی مصرف شدن انرژی، درون بدن تان تولید می‌شود که عامل دردهای عضلانی است.

چرا زنان علاقه زیادی به لاغر کردن دارند؟

نتایج یک پژوهش دانشگاهی نشان می‌دهد بین تصور فرد از نگرش مردان، تمایل به مطلوب بودن نزد دیگران، تصاویر ارائه شده در رسانه ها؛ و گرایش به تناسب اندام رابطه مثبت و معنادار وجود دارد. این در حالی است که بین سن و پایگاه اقتصادی - اجتماعی با گرایش به تناسب اندام، رابطه معناداری وجود ندارد که این موضوع نشان دهنده فراگیری این گرایش در بین زنان است.

لیزیک بهتر است یا لازک؟ + هزینه‌

اگر به شما گفته شده که کاندید مناسبی برای عمل لیزیک نیستید باید خوشحال باشید چون عمل لازک فواید زیادی به حال شما خواهد داشت.

اجازه تجویز سلیقه‌ای «دارو» را نمی‌دهیم

اما و اگرها بر سر تجویز یا عدم تجویز داروهای تک‌نسخه‌ای همیشه وجود داشته، داروهایی که وارداتی هستند و نام‌شان هم عمدتا در فهرست دارویی کشور وجود ندارد، اما بعضا می‌بینیم که برخی بیماران به‌ویژه بیماران خاص و صعب‌العلاج مانند مبتلایان به برخی سرطان‌ها تاکید و تمایل دارند که حتما از تک‌نسخه‌ای‌ها استفاده کنند و در این بین گاهی هم پزشکان از تجویز داروهای تک‌نسخه‌ای علی‌رغم ممنوعیت‌ تجویزشان، دست نمی‌کشند.

فهرست داروهای ممنوعه حج اعلام شد

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، ضمن اعلام فهرست داروهای ممنوعه حج گفت: زائران بیمار برای بردن داروهای تخصصی خود با توجه به شرایط ذکر شده از جمله همراه داشتن نسخه پزشکی منعی ندارند و باید پیش از همراه بردن داروهای تخصصی با پزشک مربوطه مشورت کرده و نسخه پزشکی با فرمت عربی را دریافت کنند.

طرح مهم وزارت بهداشت برای بیمارستان‌های کشور

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت جزییات برنامه این وزارتخانه برای شبکه‌ای کردن بیمارستان‌ها را توضیح داد.