موج آنفلوانزا تا ۱۰ روز دیگر فروکش خواهد کرد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه بیماری آنفلوانزا در کرمان تحت کنترل قرار گرفته است اظهار کرد: پیش بینی می شود ظرف ۱۰ روز آینده این پیک موج آنفلوانزا مانند سایر اپیدمی های گذشته، فروکش کند که در این راستا نیازمند همکاری و خودمراقبتی خود مردم هستیم و تاکید داریم شرایط هم اکنون نیز تحت کنترل است.

موج آنفلوانزا چه زمانی فروکش می‌کند؟

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری آنفلوانزا قابل کنترل است، هنوز در دوره اوج و شیوع این بیماری هستیم اما انتظار داریم این دوره طی ۸ یا ۱۰ دیگر فروکش کند و به حالت عادی بر گردیم.

ماجرای واکسن ۷۰۰ هزار تومانیِ آنفلوانزا

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره فروش واکسن و داروی آنفلوانزا به قیمت چند صد هزار تومان در بازار سیاه توضیح داد.

غذاهای غنی از زینک برای کوتاه کردن دوره آنفلوآنزا

شاید تعجب کنید اگر بدانید گزینه های غذایی سرشار از زینک (روی) منجر به کاهش علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

آنفلوآنزا چگونه سبب مرگ می‌شود؟

با شروع فصول پاییز و زمستان، تعداد بسیاری از مردم در سراسر جهان با بیماری آنفولانزا دست و پنجه نرم می‌کنند. گرچه در باور عمومی این بیماری خطرناک نیست اما حقیقت این است که آنفولانزا می‌تواند کشنده باشد.

آلودگی هوا چه ارتباطی با آنفلوانزا دارد؟

آلودگی هوا به دلیل اثراتی که بر سیستم تنفسی افراد دارد، در تبدیل انواع آنفلوانزای خفیف به آنفلوانزای شدید مؤثر است.

همه نیاز به تزریق واکسن آنفلوآنزا ندارند

متخصص عفونی و فوکال پوینت بیماری آنفلوانزا گفت: همه نیاز به تزریق واکسن آنفلوآنزا ندارند.

هر روز آنفلوآنزا را به خاطر داشته باشیم و بهتر بشناسیمش!

 آنفلوآنزا یکی از بیماری‌های شایع در فصل زمستان است این بیماری با نشانه‌های شبیه به سرما خوردگی پیدا می‌شود، اگر چه از دید بسیاری از افراد این نشانه‌ها عادی است، اما گاهی می‌تواند خطرناک باشد.

چقدر زمان می برد تا آنفلوآنزا منتقل شود؟

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گفت: ویروس آنفلوانزا به شدت مسری است و حداقل در ۳۰ دقیقه از طریق دست‌های آلوده منتقل می‌شود.

چرا کسی درباره آمار آنفلوآنزا در خوزستان حرف نمی‌زند؟

موج آنفلوآنزا، کشور را گرفته است؛ هر چند بنا به گفته مسئولان وزارت بهداشت زمان بروز موج‌های آنفلوآنزا غیرقابل پیش‌بینی است اما هر چه هوا سردتر شود و بروز موارد بیماری شدیدتر شود، ‌شدت امواج بیماری هم افزایش می‌یابد.