پاسخ به چند پرسش درباره کروناویروس جدید

کروناویروس جدید که برای نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد به سرعت مرزهای این کشور را پشت سر گذاشته و بنا بر گزارش سازمان بهداشت جهانی تاکنون به ۳۴ کشور دیگر جهان نیز گسترش یافته است.

پول سفرهای خارجی لغوشده را چگونه برگردانیم؟

رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران با بیان این پیشنهاد که ستاد بحران گردشگری سریع‌تر تشکیل شود، گفت: «شرایط خاص» اعلام‌شده از سوی معاونت گردشگری مصرف داخلی دارد و ایرلاین‌ها و هتل‌های خارجی از آن تمکین نمی‌کنند تا پول مسافر ایرانی برگردد.

قرنطینه زمان قاجار چگونه انجام می‌شد؟ + عکس

محققان در پژوهشی تاریخچه قرنطینه در ایران را در اواخر دوره‌ی قاجار و اوایل پهلوی را بررسی کرده‌اند. نویسندگان این مقاله معتقدند در کشور ما قرنطینه از قدیم مورد توجه واقع شده بود ولی هیچ‌گاه به صورت علمی و موثر اجرا نشده است.

وضعیت مسیل‌های پایتخت در پی بارندگی امروز

آمارهای ارائه شده از دستگاه سنجش فرودگاه مهرآباد نشان می‌دهد که حجم بارش باران در پایتخت طی ۴٨ ساعت گذشته بیش از ۴٠میلی‌متر بوده است اما خوشبختانه تمامی مسیل ها، کانال‌ها و انهار شهر تهران در وضعیت مناسب قرار دارند.

اماکن گردشگری جنوب تعطیل شدند

تمام سایت‌های گردشگری و اسکله‌های تفریحی جزیره قشم، هنگام و هرمز برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

پول بلیت‌های لغوشده در دست کیست؟

شیوع سریع ویروس کرونا در کشور سبب شد تا سفرها هم لغو شود و در همین رابطه شب گذشته، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی طی ابلاغیه‌ای اعلام کرد که اگر مسافران از ترس ابتلا به ویروس کرونا، بلیت قطار یا هواپیما را لغو کنند، شرکت‌های ریلی و هواپیمایی حق دریافت خسارت کنسلی ندارند.

شرایط جدید لغو سفر چیست؟

براساس آخرین سخنان معاون گردشگری، به علت شیوع ویروس کرونا شرایط لغو سفر تغییر کرده و کنسلی مشمول جریمه نمی‌شود.

واکسن کرونا برای آزمایش انسانی آماده شد

شرکت داروسازی "مدرنا"(Moderna) اعلام کرد که ساخت واکسن "کروناویروس" را تکمیل کرده و برای آزمایش‌های بیشتر به مقامات عالی سلامت امریکا ارسال کند.

بخش‌های گردشگری برج میلاد تعطیل شد

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران از تعطیلی همایش‌ها و بخش‌های گردشگری برج میلاد در راستای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس خبر داد.

تهران رکورد بارش را زد!

رئیس سازمان هواشناسی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۵.۵ میلیمتر بارش در ایستگاه مهرآباد تهران ثبت شده است. این ایستگاه در سال ۱۹۵۱ تاسیس شده و این برای نخستین بار است که چنین رکوردی ثبت کرده است.