همکاری سایپا با خودروساز افریقای‌جنوبی

شرکت خودروسازی "مورِزا"ی افریقای جنوبی که بطور همزمان در زیمبابوه هم ثبت شده است روز چهارشنبه اعلام کرد تصمیم دارد با همکاری با گروه خودروسازی سایپای ایران، برخی محصولات آن را در جنوب قاره افریقا مونتاژ کند.

گسترش‌نیوز: این خودروساز امروز با صدور اطلاعیه‌ای که در اغلب رسانه‌های افریقایی انعکاس داشت اعلام کرد با کمک سرمایه‌گذاران امارات متحده عربی قصد دارد چند خودروی ایرانی از شرکت سایپا را متناسب با ذائقه رانندگان افریقایی مونتاژ و وارد بازار کند.

تادندا مونگوفا، مدیر اجرایی مورِزا اعلام کرد که با بررسی نرخ تمام شده خودروهای نو و خودروهای فرسوده و وارداتی ارزان در کشورهای افریقایی به این نتیجه رسیدیم که برخی از مجموعه خودروی‌های ارزان شرکت ایرانی سایپا از نسل "کیا ریو" را متناسب با ذائقه و قدرت خرید برخی شهروندان در ۱۴ کشور جامعه اقتصادی جنوب افریقا (سادک) بازتولید و مونتاژ کنیم، چرا که حتی بر خودروهای دست دوم وارداتی به کشورهای افریقایی نیز مالیات‌های سنگینی تعلق می‌گیرد که مصرف آنها را برای کاربران افریقایی بسیار دشوار کرده است.

وی گفت قصد دارد در نخستین مرحله خودروی "سایپا کوئیک کراس اُوِر"و نوع هاچ بَک آن، را در مرکز نمایشگاهی نَزرِک در ژوهانسبورگ (شرکت آوتو مکانیکا) تولید و در مرحله دوم سایپای نوع وانت، "پروجکت ۲۰۱۲"، "تیبا" و "ساینا" را پس از افزودن آپشن‌های مختلف به آنها وارد بازار خودروهای ارزان افریقایی کند.

این خودروها بعد از مونتاژ در افریقای جنوبی و سپس در مرکز مونتاژ خودروی "ویلوویل"زیمبابوه و نیز در شرکت "اکس هیوندا" در بوتوسانا به نام "پرایم اِیت - Prime ۸" یا "Primate" وارد بازار خواهد شد.

گروه خودروسازی سایپا با هدف بررسی شرایط بازاریابی و چگونگی حضور در بازار جنوب افریقا در نمایشگاهی که در مهرماه ۱۳۹۳ در ژواهنسبورگ با حضور خودروسازان برجسته جهان برگزار شده بود به نمایندگی از خودروسازان ایران شرکت کرد و به دلیل ارزان بودن نرخ تمام شده تولیدات خود توانسته بود توجه بسیاری از مشتریان خرید خودروهای ارزان را به خود جلب کند.

در این نمایشگاه نزدیک به ۱۲۰ شرکت فعال در بخش‌های مختلف صنعت خودرو و قطعات از جمله خودروسازان مهم ژاپنی، کره ای، چینی، امریکایی و اروپایی حضور داشتند و آخرین دستاوردهای صنعت خودرو و قطعات به نمایش گذاشته شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه‌ها  

-1 #1 میلاد 1398-06-27 21:57
سایپا خودش منتاژ کاره واسه قطعاتش داره زمین زمان رو میدوزه به هم اینا دیگه چقدر بدبختن میخوان منتاژی رو دوباره منتاژ کنند ببین دیگه اون چی در میاد
نقل قول کردن
+1 #2 رامین 1398-06-27 23:49
خدابیامرز ها آدم های زحمت کشی بودند
احتمالا جمعیت قاره آفریقا کم شود
نقل قول کردن
-1 #3 علی 1398-06-28 15:34
متاسفانه سایپا اینجا مشتریاش رو سر کار گذاشته با خودرو تحویل دادنش
اخه توکه نمیتونی به تعهداتت عمل کنید چرا میرید مردم کشورهای دیگه رو بدبخت می کنید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید