جزییات افزایش کرایه حمل‌و‌نقل عمومی در سال ۹۸

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران درباره میزان افزایش کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی در سال ۹۸ توضیحاتی داد.

گسترش‌نیوز: محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران با اشاره به افزایش حداکثری کرایه حمل‌ونقل عمومی در سال ۹۸ اظهار کرد: میزان افزایش کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی در این کمیسیون نهایی شده است و تنها منتظر اعلام نرخ رسمی تورم در سال ۹۷ هستیم.

hamlonaghl1.jpg

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مبنای افزایش نرخ حمل‌ونقل عمومی میزان نرخ تورم است، گفت: هر ساله برای تعیین میزان افزایش نرخ کرایه را رقم نرخ تورم در انتهای سال که از سوی مرکز آمار ارائه می‌شود، قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه در انتهای سال ۹۷ رقمی که در سایت رسمی مرکز آمار منتشر شده چیزی حدود ۲۶.۹ اعلام شده است، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته از طرف رانندگان اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها مرکز ملی آمار نرخ تورم را تایید کرده و ما تنها منتظر اعلام کتبی آن از سوی این مرکز هستیم.

علیخانی افزود: در کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران تصمیم بر آن است که افزایش کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی در سال ۹۸ به صورت حداکثری محاسبه شود و اگر هم بحثی در رابطه با کاهش آن باشد ۱ تا ۲ درصد است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شوای شهر تهران ادامه داد: رقم قطعی افزایش کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی به این شکل است که رقم نرخ تورم اعلام شده برای رند شدن به سمت پایین کم می‌شود و آن رفم مبنای افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی لحاظ می‌شود.

گفتنی است؛ بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد میزان نرخ کرایه ناوگان حمل‌ونقل در سال ۹۵، ۱۵ درصد، در سال ۹۶، ۱۲ درصد و در سال ۹۷ ۱۲ درصد افزایش داشته است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید