گسترش نیوز گزارش می‌دهد؛

اختراع‌های تکان‌دهنده در صنعت خودروسازی را بشناسید + تصاویر

نمی توان انکار کرد که اختراع خودرو یکی از مهم ترین اختراعات بشر است، اختراعی که توانسته زندگی را دگرگون کند. پس از آن تکمیل خودروها نیز در تمامی زمینه‌ها با اختراعات دیگری انجام شد و به مرور رقابت ها در صنعت خودروسازی گسترش یافت. در این میان اختراعات مهمی در صنعت خودروسازی انجام شد که در این نوشتار به آنها اشاره می کنیم.

گسترش نیوز: صنعت خودروسازی روز به روز در حال گسترش یافتن است و این گسترش باعث ایجاد رقابت نیز بین خودروسازان می‌شود در نتیجه برای افزایش ایمنی، راحتی و بسیاری از موارد دیگر در خودرو، اختراعات مهمی نیز انجام می‌شود. این اختراعات را در یک لیست ۱۰ عددی در این نوشتار آورده ایم و به اختصار در مورد آن ها توضیحاتی داده‌ایم.

کمربند ایمنی

بدون شک می توان کمربند ایمنی را مهم ترین اختراع در صنعت خودروسازی دانست که توانسته در طول تاریخ جان بسیاری از افراد را از مرگ حتمی نجات دهد. هر چند که استفاده از کمربند ایمنی به صنعت هوایی باز می‌گردد اما کمربند ایمنی سه نقطه ای که امروزه همگان آن را می‌شناسند از سال ۱۹۵۸ در صنعت خودروسازی استفاده شد. این همان سالی است که خودروسازی ولوو نمونه‌ای آزمایشی از محصولات خود را با نام P220‌ به این نوع کمربندها تجهیز کرد.

seatbelt.jpg

کیسه هوا

به طور کلی کیسه های هوا،‌ کیسه هایی است که در شرایط تصادف به سرعت از گاز مخصوصی پر می‌شود و در چند میلی ثانیه از برخورد سر سرنشینان به داشبورد و یا غربیلک فرمان جلوگیری می کند هر چند که امروزه پیشرفت های زیادی در این زمینه نیز صورت گرفته است. نخستین خودروسازی که محصولات خود را به کیسه هوا مجهز کرد برند آمریکایی اولدزموبیل بود و این تکنولوژی بر روی مدل تورنادو از این برند در سال ۱۹۷۳ قرار گرفت. کیسه هوا در آن سال به عنوان آپشنی اضافه به قیمت ۲۵۰ دلار فروخته می‌شد.

airbag1.jpg

سیستم کنترل پایداری (ESP)

سیستم کنترل پایداری که به اختصار ESP و به صورت کامل Electronic Stability Control خوانده می شود اختراعی است که پس از کمربند ایمنی توانسته جان بسیاری از افراد را نجات دهد. ایده این اختراع زمانی ایجاد شد که در سال ۱۹۸۹ یکی از مهندسان شرکت مرسدس بنز به نام فرانک ورنر،‌کنترل مدل E-Class w124 را در هنگام رفتن به سمت پیست تست خودرو از دست داد. پس از آن، این شخص به این فکر افتاد که اگر با استفاده از سیستم  ABS‌بتوان سرعت هر چرخ را مشاهده کرد، می توان با اعمال نیروی ترمز به صورت جداگانه بر هر چرخ، از ایجاد چنین موارد و از دست دادن کنترل خودرو در شرایط مختلف جلوگیری کرد. این سیستم از سال ۱۹۹۲ با همکاری مرسدس بنز و شرکت بوش بر روی خودروهای این برند قرار گرفت و استفاده از آن بر روی خودروهای موجود در اروپا از سال ۲۰۱۱ الزامی شد.

esp1.jpg

سیستم ترمز خودکار

به طور کلی برند ولوو سابقه زیادی در زمینه تکنولوژی های مرتبط با ایمنی خودرو دارد و سیستم ترمز خودکار نیز نخستین بار در حدود یک دهه پیش توسط شرکت ولوو ابداع شد. این سیستم در زمان ابداع، از یک دوربین مجهز به لیز مادون قرمز استفاده می کرد تا از برخورد خودرو با مانع در سرعت های کمتر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت جلوگیری کند. سیستم ترمز خودکار به مرور تکمیل شد و در حال حاضر مرسدس بنزهای کلاس ای و اس می تواند تا سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز به صورت خودکار ترمز کند.

autobrake1.jpg

کروزکنترل هوشمند

کروز کنترل نیز یکی از اختراعاتی است که باعث راحتی راننده شده است و می توان آن را اختراعی بسیار مفید در زمینه خودروسازی دانست اما این سیستم نیز به مرور زمان پیشرفت کرد و نوع خاصی از آن با نام کروز کنترل هوشمند ابداع شد. کروز کنترل هوشمند علاوه بر تثبیت سرعت خودرو بر روی رقم مشخص، وظیفه ترمز گرفتن و رساندن سرعت خودرو به رقم تعیین شده پس از باز شدن ترافیک را نیز بر عهده دارد.

adaptivecruisecontrol1.jpg

سیستم رانندگی خودکار

رانندگی خودکار سیستمی است که از آن به عنوان سیستم آینده برای خودروها اشاره می شود و خودروسازان مختلفی بر روی گسترش آن تمرکز کرده است. برخی از محصولات برند های نظیر آئودی، ب ام و، ولوو،‌‌ مرسدس بنز و تسلا در حال حاضر از این سیستم استفاده می کنند. سیستم های رانندگی خودرو دارای سطح های مختلفی است که آئودی A8 از جمله پیشرفته ترین محصولات با سطح ۳ از سیستم رانندگی خودکار محسوب می شود. در بسیاری از خودروهای مجهز به این سیستم، هیچ گونه دخالتی از طرف راننده تا سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت وجود ندارد.

autodrive.jpg

پیشرانه دیزل

هرچند که پیشرانه دیزل در سال ۱۸۸۳ توسط رادولف دیزل اختراع شد اما این نوع پیشرانه برای نخستین بار در سال ۱۹۳۶ توسط مرسدس بنز بر روی مدل 260D‌ استفاده شد. این خودرو که به پیشرانه دیزل ۴سیلندر مجهز شده بود توانایی تولید حداکثر توان ۴۵ اسب بخار را داشت و مصرف سوخت کمی نیز ارائه می داد همچنین توانایی طی کردن مسافت ۴۰۰ کیلومتررا داشت. استفاده از این نوع پیشرانه ها با توجه به مصرف سوخت کم آن ها به مرور گسترش یافت اما امروزه شاهد کاهش استفاده از آن ها به دلیل آلایندگی هستیم هر چند که همچنان برخی از خودروسازان بر روی استفاده از این نوع پیشرانه ها پافشاری می کند.

diselengine.png

سیستم چهار چرخ فرمان پذیر

مرسدس بنز برای نخستین بار این سیستم را بر روی یک محصول نظامی با نام VL170 در سال ۱۹۳۰ ارائه کرد. این سیستم امکان چرخیدن تمامی چرخ های خودرو را می دهد و در نتیجه شعاع چرخش خودرو کاهش می یابد. نخستین خودروی تولید انبوه که به این سیستم مجهز شد مدل Prelude از برند هوندا بود که در سال ۱۹۸۸ به تولید رسید. امروزه نیز بسیاری از خودروسازان در ساخت خودروهای اسپرت از این سیستم استفاده می کند و پورشه ۹۱۱ یکی از این موارد است.

4wsteer.jpg

سیستم تهویه مطبوع

گرمای طاقت فرسای تابستان را در نخستین خودرو مجهز به سیستم تهویه مطبوع فراموش کند. این پیام تبلیغاتی برند آمریکایی پکارد بود که برای مدل ۱۲۰ خود در سال ۱۹۲۰ اعلام کرده بود. هر چند که در آن زمان سیستم تهویه مشکلاتی نیز داشت و نمی توانستید شدت آن را کم و زیاد کنید و تنها دو حالت خاموش و یا روشن داشت اما این اختراع را می توان یکی از اختراعات تکان دهنده در زمینه راحتی سرنشینان دانست.

aircondition.jpg

سیستم چهار چرخ متحرک

نخستین خودرویی که به سیستم چهار چرخ متحرک مجهز شد مدل FF‌ از برند انگلیسی جنسن بود که در سال ۱۹۶۶ به تولید رسید. سیستم چهار چرخ متحرک این خودرو توسط شرکت Ferguson Formula ساخته شد و در آن ۳۷ درصد گشتاور به محور عقب و ۶۳ درصد به محور جلو منتقل می شود. هنگامی که این خودرو معرفی شد،‌ به عنوان یکی از محصولاتی که استفاده از آن در شرایط برفی و خیس مناسب است، خریداران می توانستند روی این خودرو حساب باز کنند.

4w drive.jpg

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید