قره‌خانی: مجلس تصمیمی برای افزایش نرخ بنزین ندارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تصمیم‌گیری در خصوص بنزین نیازمند کار کارشناسی و تخصصی است، گفت: مجلس تصمیمی برای افزایش نرخ بنزین و سهمیه‌بندی ندارد.

گسترش‌نیوز: اسدالله قره‌خانی، بیان کرد: تا زمانی که دولت نیازی به افزایش نرخ بنزین نداشته باشد قطع به یقین مجلس شورای اسلامی نیز تصمیمی به افزایش نرخ بنزین ندارد و مجلس شورای اسلامی با افزایش نرخ مضیقه‌ای برای مردم ایجاد نمی‌کند.

وی در ادامه بیان کرد: اگر دولت لایحه‌ای در زمینه افزایش نرخ بنزین ارائه کند آنگاه مجلس شورای اسلامی موضوع را بررسی خواهد کرد و تاکنون نیز لایحه‌ای در این زمینه ارائه نشده است و در لایحه بودجه ۱۳۹۸ نیز افزایش قیمتی برای بنزین دیده نشده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی با بیان اینکه قطع به یقین این کمیسیون مخالف افزایش نرخ و سهمیه‌بندی بنزین است، تصریح کرد: کمیسیون انرژی تصمیمی برای افزایش نرخ و سهمیه‌بندی بنزین ندارد، چرا که این موضوع یک امر مهم است و نیازمند کار کارشناسی و دقیقی است و اگر نیاز باشد دولت باید در این زمینه لایحه دهد.

قره خانی در پایان گفت: از آنجا که بحث افزایش نرخ و سهمیه‌بندی دارای آثار مستقیم بر معیشت مردم است، نیاز به یک کار جامع و پخته‌ای دارد تا بتوان در خصوص آن تصمیم‌گیری کرد.

منبع: ایسنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید