توییت نفتی ترامپ از میان مجلس عزاداری

توئیت ترامپ در مورد نرخ نفت، همزمان با تجمع عزاداران در واشنگتن در مراسم خاکسپاری جورج بوش واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت. در این پیام بازهم ترامپ سعی بر مداخله و اظهارنظر در تصمیمات اوپک داشته و به جای همه سخن می‌گوید.

گسترش‌نیوز: روز گذشته در حالی که مقامات ارشد امریکایی در مراسم تدفین بوش پدر حضور یافته و بر جنازه وی ادای احترام می‌کردند، ترامپ همچنان سرگرم مداخله در تصمیمات اوپک بود. از این رو و‌ی در آخرین تلاش‌ها برای متقاعد کردن سران اوپک به حفظ تولید در حجم فعلی به دیپلماسی تئاتری خود در میان مجلس یادبود بوش پدر ادامه داد. گفتنی است این اقدام نه چندان جالب ترامپ واکنش مقامات امریکایی را در پی داشت.

ترامپ در توست خود عنوان کرده است: «امیدواریم اوپک تولید نفت را در سطح کنونی‌اش حفظ کند، و آن را محدود نکند. جهان نیازی به نرخ بالای نفت ندارد! »

این توئیت عصرگاه روز چهارشنبه همزمان با ورود مقامات به کلیسای ملی واشنگتن در مراسم خاکسپاری رئیس‌جمهوری اسبق، پست شد.

همچنین ترامپ در توئیت قبلی‌اش ابراز امیدواری کرد که در این مراسم به خانواده بوش ملحق خواهد شد. سپس ادامه داد: «این یک مراسم خاکسپاری نیست، این روز تجلیل از مرد بزرگی است که زندگی طولانی و برجسته‌ای داشت. دلمان برایش تنگ خواهد شد.»

دقایقی قبل تر، وی با نگارش توئیتی دیگر مبنی بر اینکه چین در حال ارسال سیگنال‌های بسیار قوی است، در مورد پایان جنگ تجاری با چین ابراز امیدواری کرده بود. او اضافه کرد که: «نمی خواهم ساده لوح به نظر برسم، ولی معتقدم رئیس‌جمهوری شی هر کلمه‌ای که در ملاقات تاریخی طولانی مدت و خوش بینانه مان ادا کرد، را باور داشت.»

منبع: اقتصادآنلاین

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید