براساس گزارش اوپک

تولید نفت ایران قطره چکانی شد

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در اوت سال میلادی جاری به ۳.۵۸۴ میلیون بشکه در روز رسید.

گسترش نیوز: گزارش اوپک بر مبنای منابع ثانویه نشان می‌دهد تولید نفت ایران در ماه میلادی گذشته به ۳.۵۸۴ میلیون بشکه در روز رسید که ۱۵۰ هزار بشکه در روز نسبت به نرخ تولید ۳.۷۳۴ میلیون بشکه در روز در ژوییه کاهش نشان داد.

naftvared.jpg

متوسط تولید نفت خام ایران در سه ماهه دوم سال میلادی جاری به ۳.۸۱۳ میلیون بشکه در روز بالغ شد که در مقایسه با ۳.۸۱۳ میلیون بشکه در روز تولید سه ماهه اول ثابت بود.

آمار تولید اوپک بر مبنای اطلاعاتی که از سوی ایران ارائه شده است، نشان می‌دهد تولید کشور در اوت سال میلادی جاری ۳.۸۰۶ میلیون بشکه در روز بود که در مقایسه با ۳.۸۰۶ میلیون بشکه در روز در ژوییه بدون تغییر ماند.

طبق آمار منابع ثانویه، مجموع تولید اوپک که متشکل از ۱۵ عضو است، به ۳۲.۵۶ میلیون بشکه در روز در ماه اوت رسید که ۲۷۸ هزار بشکه در روز نسبت به ماه پیش از آن افزایش داشت. تولید نفت خام در لیبی، عراق، نیجریه و عربستان سعودی افزایش یافت در حالی که در ایران، ونزوئلا و الجزایر کاهش یافت.

بر اساس گزارش ماهانه اوپک، ارزش سبد مرجع اوپک در اوت کاهش یافت اما برای چهارمین ماه متوالی بالای ۷۰ دلار در هر بشکه بود. این سبد بر مبنای ماه به ماه در اوت ۱.۰۱ دلار یا ۱.۴ درصد کاهش یافت و به ۷۲.۹۶ دلار در هر بشکه رسید. ارزش سبد مرجع اوپک از ابتدای امسال تاکنون ۶۹.۵۵ دلار در مقایسه با ۴۹.۷۳ دلار در مدت مشابه سال گذشته بود.

قیمت نفت سنگین ایران در ماه اوت ۷۰.۴۶ دلار بود که در مقایسه با ژوییه ۹۸ سنت یا ۱.۴ درصد کاهش داشت. متوسط نرخ نفت سنگین ایران از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون ۶۷.۹۴ دلار در هر بشکه در مقایسه با ۴۹.۲۷ دلار در مدت مشابه سال میلادی گذشته بوده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه‌ها  

0 #1 Yashin64 1397-08-06 12:57
اتفاقا تولید نفت ایران بیشتر هم میشه چون خریدار نفت ایران مردم خودشونن که به این وسیله نفت زیادی توسط دولت ذخیره میشه و در ازای نفت ایران خریداران ان که مردم خودمونن فقط اوراق مشارکت دریافت میکنن و نهایتا با پول خودمون به پولشون میرسن تزریق قطره چکانی نفت ما در بازار بین المللی کمبود نفت در بازار های جهانی بالا رفتن قیمت نفت فشار سنگین خریداران نفت برای خرید نفت ما در دوران تحریم واقعا سیاست دولت سیاست خوبیه و بزودی با اجرایی شدن برگزیت و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ایران ابتکار عمل را بدست خواهد گرفت همچنین بالا رفتن قیمت دلار و طلا در ایران موجی از ارز و طلا از طریق فروش محصولات صادراتی غیر نفتی و.... به بازار ما تزریق کرده که تا چند دولت بعد از امریکا توان مقابله خواهیم داشت همچنین که دولت ریالی در این سیاست ها خرج نکرده و تماما توسط مردم و نقدینگی در دست مردم تامین شده نهایتا تحریم امریکا و دلار بزودی
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید