امروز، سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

احتمال تغییر ساعت کاری ادارات به دلیل مصرف برق

افزایش مصرف برق در ایران به تبع نزدیک شدن به فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، دغدغه گذر از فصل تابستان بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده را باز هم پررنگ کرده و مسوولان وزارت نیرو به دنبال راهکارهایی هستند که از این اتفاق جلوگیری کنند.

۱۵ دستاورد بزرگترین نیروگاه کشور در سایه تحریم

نیروگاه دماوند در ۳ سال و نیم اخیر دستاوردها و موفقیت‌های متعددی در ابعاد ملی و بین‌المللی با مدیریت و کار جهادی مهندسان ایرانی و علی‌رغم همه تحریم‌ها داشته که مهم‌ترین این دستاوردها از سوی مدیرعامل این نیروگاه تشریح شده است.

کدام کشورها خریدار نفت آمریکا هستند؟

امروزه، به دلیل جنگ تجاری میان ایالات‌متحده و چین، علاوه بر مسائل متعدد پیش‌آمده، شاهد کاهش چشمگیر میزان واردات نفت خام، از ایالات‌متحده به چین هستیم.

تخلیه بار نفتکش ایرانی در بندر چین

یک نفتکش که نفت ایران را حمل می‌کرد، پس از ۵ ماه، بار خود را در انبارهای ذخیره شهر ژوشان چین تخلیه کرد.

پنج سال زمان برای جایگزینی بازنشسته‌ها

درحالی که از یک سو ۱۰ درصد نیروگاه‌های حرارتی ایران پا به سن گذاشته و دهه ۴۰، ۵۰ و ۶۰ عمر خود را سپری می‌کنند و از سوی دیگر طی سه سال گذشته، ۲۰ هزار واحد جدید کلنگ‌زنی شده که قرار است به‌تدریج در طول برنامه ششم و هفتم توسعه وارد مدار تولید برق شوند، وزارت نیرو به دلایل مختلف، هم‌چنان برنامه‌ای برای بازنشسته کردن واحدهای قدیمی ندارد.

جهش ناگهانی پیک مصرف برق در کشور

همزمانی شروع ماه مبارک رمضان با افزایش دمای اقصی نقاط کشور نسبت به اردیبهشت سال گذشته موجب جهش ناگهانی پیک مصرف کشور در طی چند روز اخیر شده است.

تعداد بشکه‌های نفت ایران در کشتی‌های روی آب

شرکت ملی نفت با دارا بودن بیش از ۴۶ نفتکش فعال در کلاس‌های مختلف، قابلیت ذخیره‌سازی بیش از ۸۰ میلیون بشکه نفت روی آب‌ها برای زمان طولانی را دارد و این ظرفیت فرصت مناسبی برای انتقال آن به حوزهای پرمصرف نفت ایران را فراهم کرده است.