وزیر نیرو: وضعیت بارش‌ها نسبت به پارسال بهتر است

وزیر نیرو گفت: بارش‌هایی که از ابتدای سال‌ آبی جاری (مهرماه۹۸ تا پایان شهریور۹۹) در کشور رخ داده حدود ۴۰ درصد از متوسط دراز مدت بیشتر است.

قیمت نفت در سراشیبی

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی با کاهش همراه بود.

پولدارترین شرکت‌های نفتی جهان را بشناسید

شرکت‌های نفتی در سالی که گذشت درآمدهای چندصد میلیارد دلاری کسب کردند. شرکت‌های سینوپک، شل، آرامکو، پتروچاینا، بریتیش‌پترولیوم به ترتیب پردرآمدترین شرکت‌های نفتی جهان‌اند.

نگران حذف سهمیه سوخت نباشید!

هر ماه پس از اعلام سهمیه‌بندی بنزین صف‌های طولانی برای سوختگیری ایجاد می‌شود و این در حالی است که جای هیچ نگرانی برای تامین سوخت یا حذف سهمیه وجود ندارد.

قیمت جهانی نفت ( ۹۸/۱۱/۰۱)

به دنبال تعطیلی ۲ میدان نفتی اصلی لیبی توسط نظامیان و اعلام حالت فورس ماژور توسط این کشور و همچنین گسترش اعتراضات در عراق که موجب افزایش نگرانی‌ها از اختلال در عرضه نفت شده است، نرخ نفت روز سه شنبه شاهد افزایش بود.

قیمت جهانی نفت (۹۸/۱۰/۳۰)

پس از آنکه خبرهایی از افت شدید تولید نفت در لیبی منتشر شده، نرخ نفت امروز در آغاز معاملات هفتگی شاهد جهش بوده است.

مصرف گاز در کشور رکورد زد

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از رکوردزنی مصرف گاز خانگی در کشور خبر داد و افزود: سال گذشته در همین زمان میزان مصرف گاز ۵۲۰ میلیون مترمکعب در روز بود که اکنون این عدد به حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.

اعلام زمان واریز سهمیه بنزین بهمن‌ماه

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: ‌سهمیه بنزین بهمن ماه ساعت ۲۴ فردا شب (دوشنبه شب) به کارت سوخت خودروها واریز خواهد شد.

وزیر نیرو: بزرگ‌ترین سرمایه‌ ما نیروی انسانی است

وزیر نیرو با اشاره به توان شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و بازار وسیع آب و برق کشور گفت: با تمام وجود از ظرفیت‌های منابع انسانی موجود در قالب این شرکت‌ها برای توسعه این بازارها استقبال می‌کنیم.

تهدید چین برای واردات نفت از ایران

امضای توافق تجاری بین چین و امریکا و تعهد چین برای افزایش ۵۰ میلیارد دلاری خرید انرژی از امریکا در کنار تهدید خزانه‌داری این کشور برای توقف واردات نفت از ایران می‌تواند زنگ خطر دوباره‌ای برای کاهش بیشتر نفت صادراتی ایران باشد.