با پدیده شوم امریکایی مواجه هستیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه به مشکلاتی که کشور با تحریم‌ها دست و پنجه نرم می‌کند اشاره کرد و گفت: در حوزه صادرات نفتی به شدت دچار مشکل هستیم به گونه‌ای که از ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار بشکه نفت که برای هر روز در سال ۱۳۹۷ که ۴۷ میلیارد دلار درآمد نفتی در بودجه امسال پیش‌بینی شده بود؛ در حاضر به شدت فاصله گرفته‌ایم.

روند تولید بنزین در ایران چگونه است؟

نمودار تولید گاز، فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی در ایران طی ۴۰ سال گذشته روند رو به رشدی داشته است؛ نموداری که شاید بخش درخشان آن بنزین باشد، زیرا ایران که واردکننده این محصول بود، اکنون در تولید این فرآورده نفتی به خودکفایی رسیده و حتی زمزمه‌های صادرات بنزین هم به گوش می‌رسد.

ایران در بدبینانه‌ترین حالت چقدر نفت صادر می‌کند؟

در شرایطی که خبرها حکایت از واردات نفت ایران به کره جنوبی در آینده نزدیک دلالت دارد، مقامات دولت امریکا در روز ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی رسما اعلام کرده‌اند که قصد ندارند معافیت کشورها از تحریم خرید نفت ایران را بعد از پایان دوره ۶ ماهه تمدید کنند.

آمریکا به مشتریان نفت ایران دوباره معافیت می‌دهد؟

برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، اخیرا اعلام کرده که آمریکا تمدید معافیت مشتریان نفت ایران را بررسی نمی‌کند، اما از اظهارنظر صریح درباره این مسئله خودداری کرد که آیا کاخ سفید تحریم‌های نفتی را شدیدتر خواهد کرد یا خیر. برخی از مقامات سابق آمریکا معتقدند که آمریکا «۱۰۰ درصد» معافیت‌های تحریمی را تمدید خواهد کرد.

تولید قیر جدید در شرکت نفت پاسارگاد

شرکت نفت پاسارگاد برای نخستین بار در ایران موفق به تولید یک نوع قیر جدید با استاندارد جهانی و متناسب با حجم ترافیک جاده‌ای با نام پی جی پلاس (PG+) شد.

طلای سیاه بورسی در رینگ نقد

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی گفت: عرضه در بورس سازکار خاصی دارد، نفت نیز اگر بخواهد در بورس عرضه شود باید براساس سازگار معامله در بورس و به شکل عرضه روزانه انجام شود، اما نفت در بورس انرژی ایران بر اساس این سازکار عرضه نمی‌شود.

واگذاری توسعه میدان گازی کیش به شرکت نفت و گاز پارس

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از واگذاری رسمی عملیات توسعه میدان گازی کیش به این شرکت خبر داد و گفت: این میدان با هدف برداشت روزانه ٨٥ میلیون مترمکعب گاز توسعه می‌یابد.