خیز الماس مصنوعی چین برای تسخیر بازار جهان

شرکت‌های چینی به فناوری‌های ساخت الماس در حجم زیاد و طی زمانی کوتاه دست یافته‌اند.محصولات این شرکت‌ها عملا در مقایسه با الماس هایی که از زمین استخراج می‌شوند غیر قابل تشخیص هستند.

گسترش نیوز- یک مشتری اصلی الماس‌های استخراج شده حالا شانسی واقعی برای تبدیل شدن به عرضه‌کننده جواهرات و تغییر شکل صنعت دارد.

almas.jpg

بر خلاف الماس هایی که به طور طبیعی تشکیل می‌شوند و میلیاردها سال برای ساختشان زمان لازم است، الماس‌های مصنوعی طی چند هفته آماده‌اند.

شرکت‌های چینی به فناوری‌های ساخت آنها در حجم زیاد و طی زمانی کوتاه دست یافته‌اند. محصولات این شرکت‌ها عملا در مقایسه با الماس هایی که از زمین استخراج می‌شوند غیر قابل تشخیص هستند.

چین تقریبا یک دهه است سالانه بیش از ۱۰ میلیارد قیراط الماس تولید می‌کند. بیشتر این محصولات به مصرف صنعتی به عنوان تراشنده می‌رسند. این الماس‌ها برای دانش هوانوردی، چاه‌های نفت و کشتی‌های الکترونیک به کار می‌روند.

با شدت گرفتن رقابت و پیشرفت فناوری، شرکت‌های چینی از ساخت تراشنده به سمت جواهرات تغییر مسیر داده‌اند.

لیو یونگکی، مدیرعامل سینو کریستال گفت که شرکتش درحال‌حاضر بین ۲ تا ۳ میلیون قیراط الماس در سال تولید می‌کند که نیمی از آن مخصوص جواهرات است.

طبق گفته پال زیمنیسکی، یک تحلیلگر مستقل الماس در نیویورک: « مهم است که بدانیم حتی اگر الماس مصنوعی اولیه کیفیت کمی داشته باشد، میتوان کیفیت آن را با فرآیندهایی به سطحی بسیار بالا رساند».

او توضیح داد حتی اگر بخشی از تولید چین به ساخت الماس جواهر ارتقاء یابد، تأثیری قابل توجه بر عرضه جهانی خواهد گذاشت.

متخصصان می‌گویند الماس‌های مصنوعی تنها ۳ تا ۵ درصد از بازار را دارند ولی این رقم رو به افزایش است.

زیمنیسکی پیش‌بینی می‌کند بازار جواهرات الماس ساخته دست انسان ۲۲ درصد به صورت سالانه رشد می‌کند و از ۱.۹ میلیارد دلار به ۵.۲ میلیارد دلار تا ۲۰۲۳ می‌رسد. این تحلیل‌گر اضافه کرد که شرکت‌های چینی مطمئنا به زودی با «د بیر»، تولید‌کننده جهانی الماس رقابت می‌کنند.

وی گفت: « تولید الماس مصنوعی چین بسیار سریع پیشرفت خواهد کرد».

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید