تشکل‌های برتر صنایع معدنی به جشنواره ملی فولاد پیوستند

سید رضا شهرستانی، عضو شورای سیاست‌گذاری نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران خبر داد که تشکل‌های برتر حوزه فولاد و صنایع معدنی نیز به حامیان نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران پیوستند.

گسترش‌نیوز: شهرستانی عنوان کرد: انجمن آهن و فولاد، انجمن سنگ آهن ایران، انجمن صنفی کارفرمائی صنعت مواد نسوز، انجمن مهندسی متالورژی و مواد ایران و اتحادیه سراسری تعاونی‌های تخصصی فولاد و معدن جزو حامیان جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران قرار گرفتند.

شهرستانی گفت: مهندس زاویه، دبیر انجمن نسوز و مهندس اکبریان، دبیر انجمن سنگ آهن جزو اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران می‌باشند.

عضو هیات مدیر انجمن تولیدکنندگان فولاد افزود: حضور این تشکل‌ها از این نظر مهم است که نگاه ملی به افزایش توان تأمین در زنجیره فولاد در این رویداد ملی مدنظر است.

وی توضیح داد: با اینکه انجمن آهن و فولاد اهتمام به برگزاری سمپوزیوم فولاد دارد و انجمن سنگ آهن نیز همایش تخصصی خود را سالانه برگزار می‌کند اما از آنجا که ماهیت این رویداد ملی متفاوت از سایر رویدادهای تخصصی است، به جمع حامیان پیوستند و ملاحظه می‌کنید که اعضای آنها و غول‌های معدنی کشور همانند شرکت چادرملو و گل گهر نیز در این رویداد حضور دارند.

شهرستانی خاطرنشان کرد: حضور سایر انجمن‌ها نیز به افزایش توان تأمین و داخلی‌سازی کمک می‌کند چرا که برای مثال حدود ۷۰درصد نسوز کشور در صنعت فولاد مصرف می‌شود و حضور این تشکل‌ها و شرکت‌های عضو به همکاری بین فولادسازان و تأمین‌کنندگان جان تازه‌ای می‌دهد.

به گفته این عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد: حضور انجمن آهن فولاد و همچنین انجمن مهندسی متالورژی به ریاست دکتر نیلی احمد‌آبادی، رئیس دانشگاه تهران به ارتباط بین صنعت و دانشگاه کمک می‌کند و برنامه‌های معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در این نمایشگاه نیز در همین راستا است.

وی افزود: اتحادیه سراسری تعاونی‌های تخصصی فولاد و معدن نیز جزو زیر مجموعه‌های وزارت کار است و اعضای آن جزو تولیدکنندگان فولاد و سازه‌های فولادی هستند.

شایان ذکر است، نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با مشارکت شرکت‌های فعال در زنجیره فولاد طی ۴روز از ۱۷ تا ۲۰ دی ماه امسال در مرکز همایش‌ها و نمایشگاهی برج میلاد برگزار می‌شود.

منبع: پایگاه خبری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید