ارزش استخراج عناصر نادر خاکی در کشور چقدر است؟

مدیر آموزش و پژوهش فناوری ایمیدرو گفت: عناصر نادرخاکی به ۱۷ عنصر جدول تناوبی اطلاق می‌شود که ۱۵ عنصر آن از سری لانتانیدها و دو عنصر دیگر آن اسکاندینیوم و ایتریوم است.

روند فعالیت بزرگ‌ترین تولید‌کننده آهن اسفنجی کشور

مدیرعامل شرکت توسعه و آهن فولاد گل‌گهر گفت: این شرکت به عنوان بزرگترین عرضه‌کننده آهن اسفنجی کشور در سال گذشته نزدیک به سه میلیون تن تولید داشته که بیش از ۹۰ درصد از آن به مصرف داخلی رسیده است

پنجره واحد راهگشای استعلامات اکتشافی

کارشناس اکتشافات وزارت صمت گفت: میزان برداشت از هر معدن در چند لایه اطلاعاتی به ثبت می‌رسد و یکی از آنها سامانه کاداستر است.

حقوق دولتی معادن واقعی‌تر خواهد شد

سرپرست سازمان نظام مهندسی معدن ابراز امیدواری کرد: ظرف چند ماه آینده فرمول نهایی و فنی حقوق دولتی معادن نهایی شود و این سازمان نیز مکلف به اجرای فرمولی است که وزارت صمت مقرر می‌کند.

احداث شهرک‌ آلومینومی زیرنظر ایمیدرو

رئیس هیات مدیره شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب (سالکو) گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات صورت گرفته، در صدد هستیم در کنار کارخانه سالکو که در منطقه لامرد واقع شده است، شهرکی تحت عنوان آلوم‌شهر، زیرنظر ایمیدرو بنا کنیم که صنایع پایین‌دستی آلومینیوم بتوانند در این شهرک مستقر شوند و با تامین آسان مذاب آلومینیومی از سالکو، بتوانند به تولید محصولات خود بپردازند.

جذب گردشگر از طریق معادن / با ظرفیت‌های ژئوتوریسم ایران آشنا شوید

مرتضی خاکسار گفت: در استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان پدیده‌های طبیعی گل‌افشان وجود دارد که بر اثر متصاعد شده گاز درون زمین گل‌های معدنی از درون زمین به بیرون پرتاب می‌شود. که علاوه بر جاذبه‌های گردشگری خواص درمانی نیز دارند.

ارسال ابلاغیه مقابله با کرونا به معادن / مبتلایان بیمه بیکاری می‌گیرند؟

مدیرکل دفتر نظارت بر امور معدنی وزارت صمت از ارسال ابلاغیه به تمام معادن کشور جهت مقابله با کرونا خبر داد.

تسلیت غریب‌‌پور به مناسبت درگذشت مدیرعامل طلای زرشوران

در هفته جاری متاسفانه مدیر عامل شرکت طلای زرشوران به دلیل ابتلا به بیماری کرونادار فانی را وداع گفت.

ارزش افزوده ۲۴۰۰ دلاری در فرآوری یک ماده معدنی

مدیرعامل مجتمع صنعتی و معدنی ذوب آهن جنوب شرق ایرانیان گفت: معدنی برای استخراج دولومیت مناسب است که عناصری همچون آهن و سیلیس نداشته باشد و از این حیث معدن سرچاهان از خلوص بالایی برخوردار است.

برنامه شش گانه "فولاد آذربایجان" در سال جهش تولید

برنامه شش گانه "فولاد آذربایجان" در سال جهش تولید مشخص شد.