صنایع معدنی در سال ۹۷ چقدر صادرات داشت؟

عملکرد تجارت خارجی بخش معدن وصنایع معدنی در مدت ۱۱ ماهه ۹۷ نشان دهنده صادرات ۵۱ میلیون و ۷۷۰ هزار تن کالا به ارزش بیش از هشت میلیارد و ۲۹۹ میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه از نظر وزنی ۶ درصد و از نظر ارزشی سه دهم درصد کاهش داشته است.

ورود فولاد امیرکبیر کاشان به جمع برندهای برتر دنیا

در هفتمین دوره جایزه جهانی سازمان دانشی برتر آسیا، و با ارزیابی کارشناسان بین المللی، جایره جهانی MAKE، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، موفق به ورود به جمع ۵ شرکت دانشی برتر کشور و به جمع برند های معتبر جهانی پیوست.

فراز‌ و فرود‌های خط تولید خودرو برقی در ایران

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و هلدینگ باختر گفت:  ما خط تولید خودرو برقی برای نخستین بار در ایران را ایجاد کردیم. پس از دریافت جواز احداث خط تولید با شرکت‌های چینی و آلمانی مذاکراتی انجام شد و ۱۰ هکتار زمین برای احداث کارخانه از شرکت‌ صنعتی همدان خریداری شد.

دو انتصاب جدید در ایدرو

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حکمی محمدرضا عبداللهی را به عنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه ایدرو منصوب کرد.

ایجاد سه هزار شغل از ابتدای سال در بخش معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه راه‌اندازی ۱.۳ میلیارد دلار پروژه تا انتهای سال ۹۷ خبر داد. به گفته خداداد غریب پور این سرمایه‌گذاری سبب ایجاد ۳هزار شغل جدید در بخش معدن و صنایع معدنی می‌شود.

خیز الماس مصنوعی چین برای تسخیر بازار جهان

شرکت‌های چینی به فناوری‌های ساخت الماس در حجم زیاد و طی زمانی کوتاه دست یافته‌اند.محصولات این شرکت‌ها عملا در مقایسه با الماس هایی که از زمین استخراج می‌شوند غیر قابل تشخیص هستند.

توسعه اکتشاف در ۱۴۰۴ در گرو برنامه‌ریزی است

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور گفت: درحال‌حاضر معادن بزرگ کشور در دست دولت است. ایمیدرو باید معادنی که در دست دارد را به بخش خصوصی واگذار کند.