وزارت صمت: اولویت ما رفع مشکلات بنگاه‌های سیل‌زده است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بررسی وضعیت تولید، زیرساخت‌ها (نظیر شهرک‌های صنعتی) و رفع مشکلات بنگاه‌ها در استان‌های سیل زده امسال در اولویت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قرار دارد.

گسترش‌نیوز: «فرشاد مقیمی» در نخستین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۹۸ افزود: شفاف‌سازی و اطلاع رسانی قوانین، مصوبه‌ها و مقررات حوزه تولید برای آگاهی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی یکی از برنامه‌های این ستاد است.

وی اظهارکرد: امسال به عنوان «رونق تولید» نامگذاری‌شده و ایجاد هماهنگی، هم افزایی و وحدت رویه بین دستگاه‌های ملی به منظور هدایت و انسجام تصمیم ‌گیری در حوزه تولید بسیار حائز اهمیت است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، حل و فصل مشکلات بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ در کارگروه‌های استانی با تفویض اختیارات دستگاه‌های ملی به سازمان‌های استانی را از دیگر برنامه‌های این ستاد برشمرد.

به گفته وی، این ستاد سعی بر آن دارد که از همه ظرفیت‌های قانونی و مقرراتی موجود استفاده کند و به منظور بهبود وضعیت تولید کشور عملیاتی کردن آنها مانند احکام مرتبط در قانون بودجه ۹۸، قانون حداکثر استفاده از توانمندی‌های ساخت داخل، قانون رفع موانع تولید، قانون بهبود فضای کسب و کار و غیره تسریع شود.

به گزارش ایرنا، حمایت از خودکفایی و توانمندسازی همه بخش‌های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است.

مقیمی بهمن ماه پارسال اعلام کرد: هیات دولت نیز برای خروج واحدهای تولیدی و صنعتی از رکود ۴۰ هزار میلیارد تومان مصوب کرده و این رقم توسط رئیس‌جمهوری ابلاغ شده است که در نشست‌های تخصصی با بانک‌ها شیوه پرداخت تسهیلات اعلام می‌شود.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: تصمیم دولت برای ممنوعیت واردات یکهزار و ۳۳۹ قلم کالا آثار مستقیم بر رونق تولید می‌گذارد و با این اقدام ظرفیتی به ارزش چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در بازارهای داخلی برای عرضه محصولات داخلی ایجاد شد.

منبع: ایرنا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید