توضیحات زنگنه درباره موضع ایران در نشست اوپک

وزیر نفت ایران از رایزنی با برخی تولیدکنندگان نفت درباره نشست آینده اوپک خبر داده و گفته که قبل از برگزاری هر اجلاسی بین اوپک و غیر اوپک باید در مورد پایه تولید هر کشور توافق شود.

نفت به زیر ۱۰دلار می‌رسد؟

 مؤسسه مالی اعتباری فیتچ اعلام کرد اگر تولیدکنندگان بزرگ جهان نتوانند در مورد کاهش عرضه نفت توافق کنند، بازارهای نفت تحت فشار فیزیکی شدیدی قرار خواهند گرفت.

احیای معادن کوچک مقیاس درسال جهش تولید

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس از احیای این معادن درسال جهش تولید خبر داد.

سرمایه‌گذاری در پنج پروژه فولادی

وزارت صنعت، معدن وتجارت آمار داد: ۱۱ ماه پارسال پنج پروژه فولادی با سرمایه‌گذاری افزون بر ۲۱ هزار و ۳۹۲.۶ میلیارد ریال راه‌اندازی شد که چهار پروژه به شکل توسعه‌ای اجرا شد.

اصناف نیازمند حمایت دولت هستند

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دولت باید برای حمایت از صاحبان صنعت و صنوف به ارائه تسهیلات کم بهره بپردازد ضمن اینکه برای حمایت از کارگرانی که در پی تعطیلی کارخانجات و شرکت‌ها مشاغل خود را از دست داده‌اند، تدبیری بیندیشد.

ادامه تعطیلی صنایع سم بزرگ برای کشور

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که دولت و مجلس شورای اسلامی باید برای پساکرونا فکری کنند، گفت که ادامه‌ی وضعیت تعطیلی صنایع سم بزرگی است.

فعالیت ۶۵۲ هزار کیلومتر مربع پهنه‌های معدنی

معاون طرح‌های توسعه معدن وصنایع معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) گفت: اکنون در ۳۰ استان کشور در وسعت ۶۵۲ هزار و ۶۱ کیلومتر مربع پهنه‌های اکتشافی معدنی به این سازمان (کنسرسیوم) واگذار شده است.

خرید حمایتی شیر خام به کجا رسید؟

با شیوع ویروس کرونا و در پی آن بسته شدن مرزهای وارداتی برخی کشورها و کاهش مصرف لبنیات، شیر خام تولید شده بر روی دست برخی دامداران مانده است و با مازاد شیر در کشور مواجه شده‌ایم.

برنامه‌ مجتمع سنگ آهن سنگان در سال ۹۹

ظرفیت تولید محصول سنگ آهن دانه بندی سنگان به ۱.۸ میلیون تن خواهد رسید.

کدام کالاها در سال گذشته کاهش تولید داشته اند؟

تولید ۸ کالای منتخب صنعتی در ۱۱ ماهه سال قبل با افت همراه بوده که می توان به کاهش ۱۳.۷ درصدی تولید سواری اشاره کرد.