ورود بازار سرمایه به مرحله ریسک

رشد بی‌وقفه این روزهای بازار سرمایه، زمینه ترس بسیاری از سهامداران را با گمان وجود حباب در قیمت سهام و احتمال افت پرشتاب شاخص بورس ایجاد کرده است.

احتمال اندک در ریزش عمیق بازار سرمایه

چند روزی است بحث در تخصیص عرضه اولیه ها و بی عدالتی در روزهای دوم به بعد عرضه اولیه به برخی کدهای حقوقی مطرح شده و از این رو برخی معتقدند عده ای از معامله گران حقیقی یا حقوقی به میزان بیشتری از عرضه اولیه ها دست پیدا می کنند.

آمار خریداران «کرونا» در فرابورس

از ابتدای راه‌اندازی پویش مقابله با کرونا در فرابورس تا کنون، طی ۱۲ روز معاملاتی تعداد ۲۸ هزار و ۵۷۴ نفر در مجموع ۱۷۰ میلیارد و ۳۴۱ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال از اوراق مرتبط با این طرح را خریداری کرده‌اند.

بورس در سال ۹۹ چگونه خواهد بود؟

یک تحلیلگر بازار سهام معتقد است: برآورد عدد شاخص برای سال ۹۹ با توجه به عبور اعداد مقاومت تکنیکالی دشوار بوده اما کلیت بازار برای سال ۹۹ حداقل تا نیمه ابتدایی سال و تعیین تکلیف واگذاری‌های دولتی مثبت ارزیابی می‌شود.

فهرست نمادهای متوقف شده در بورس

از میان نمادهای بورسی ۳۵ نماد فهرست نمادهای متوقف بازار نرمال را تا تاریخ ۱۹ فروردین تشکیل داده‌اند و به دلایل مختلف از جمله تعلیق نماد معاملاتی، برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده (انتخاب اعضا)، بررسی بیشتر معاملات و نطایر آن متوقف شده‌اند.

فهرست نمادهای متوقف بورسی مشخص شد

از میان نمادهای بورسی ۳۵ نماد فهرست نمادهای متوقف بازار نرمال را تا تاریخ ۱۹ فروردین تشکیل داده‌اند و به دلایل مختلف از جمله تعلیق نماد معاملاتی، برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده (انتخاب اعضا)، بررسی بیشتر معاملات و نطایر آن متوقف شده‌اند.

ورود بزرگ‌ترین هلدینگ چند رشته‌ای به بورس

شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (بزرگ‌ترین هلدینگ چند رشته‌ای کشور) با سرمایه ۸۰ هزار میلیارد ریال با نماد «شستا» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

قوانین جدید بورسی چه مواردی هستند؟

عصر روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه امسال فرابورس اطلاعیه‌ای با عنوان اصلاح زیرساخت‌های بازار سرمایه منتشر کرده که در آن صورتجلسه تصمیم‌گیری هیات مدیره سازمان بورس در ۲۰ فروردین ماه منتشر شده است. اما قوانین جدید بورسی چه مواردی هستند؟

پایان عرضه صبا تامین

تعداد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین، امروز(چهارشنبه) به‌عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، در فرابورس ایران عرضه و هر سهم این شرکت ۱۲۰۰ تومان کشف قیمت شد.

بورس رکورد زد!

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۱۳ هزار و ۷۱۱ واحدی به رکورد بی‌نظیری در یک سال گذشته دست یافت.